Gelişim Hareketi’nden ‘Fabrika’ Eleştirisi

Bu haber 29 Ocak 2013 - 22:55 'de eklendi ve 1.138 kez görüntülendi.

gelisim mutso 548745MUTSO Başkan adayı Gelişim hareketi lideri Safa Altaş, mevcut Başkan Bülent Karakuş ile ilgili eleştirilerini sürdürüyor. Altaş, MUTSO Başkan adayı Karakuş’un ‘Fabrika’ vaadini bir anlam veremediklerini açıkladı.
Haber Merkezi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı odalardaki seçimlerin Mayıs-Haziran aylarına ertelenmesine rağmen Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na başkan adaylığını açıklayan Gelişim Hareketi Lideri Safa Altaş, mevcut Başkanın vaatlerini eleştirmeye devam ediyor.
Altaş yaptığı yazılı açıklamada, “Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Sayın Başkanı Bülent Karakuş bu günlerde gittiği her ilçemizde, her kişi ve kurumu ziyaretinde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulmasından söz etmektedir. Ayrıca Yatağan’da, Muğla’nın mı yoksa Yatağan’ın mı ekonomisine katkı yapacağını anlayamadığımız, ama ekonomiye katkı yapacağını söyledikleri bir “fabrika” vaadinde bulunmaktalar. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine değil de Milletvekili seçimi yapılıyor. Hızını alamamış, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı olduğunu unutup, Sanayi ve Ticaret Bakanı edasıyla yatırım sözü veriyor. Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuracaklarmış. Elbette Muğla’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı var. Hatta Muğla’nın Milas’ına, Ortaca’sına, Fethiye’sine, Dalaman’ına ve hatta Köyceğiz’ine benzer yatırımlar yapılmalıdır. MUTSO Gelişim Hareketi olarak OSB’leri ve özellikle “Mermercilik Organize Sanayi Bölgesi” ile “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” kuruluşlarının bir an önce yapılmasını biz de savunuyoruz. Ancak bu işler lafla olmuyor! Bu işler rent a car otomobil filosu kurmaya benzemez. Biz MUTSO Gelişim Hareketi olarak merak ediyoruz: Muğla Valiliği, Muğla Belediyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (Müteşebbis heyet) ortaklığında adım atılan Muğla Organize Sanayi Bölgesi’ne ne oldu? Elinize yüzünüze bulaştırıp arazisini ortaklar olarak paylaşma yoluna gitmediniz mi? Bunun sonunda payınıza düşen araziye kekik ekmediniz mi? Şimdi de o kekik tarlası ziyan olmasın diye “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” mi kuracaksınız? Bu OSB’yi nerede kuracaksınız? Kekik tarlanızın yanına mı? Burada kekik yağı da üretilebilecek mi? Gelin şu kuracağınız fabrikanın ne fabrikası olduğunu, kimle, kimlerle kuracağınızı da açıklayın. İsabetli bulursak biz de ortak oluruz. Ancak biz MUTSO Gelişim Hareketi olarak yine merak ediyoruz: Yatağan’da, Bayır’da, Yerkesik’te Çimento Fabrikası kurulmak istendiğinde Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz neredeydiniz? Daha önce Yatağan’da kurulması öngörülen Mermercilik Organize Sanayi Bölgesi projesinin neresinde yer aldınız? Evet, Muğla’mızın değerli müteşebbisleri, tüccarları, sanayicileri, ihracatçıları, değerli arkadaşlarım, Sayın Karakuş ve ekibinin bu büyük projeleri ile Muğla’nın geleceği nasıl planlanacak, bizler de sizler gibi büyük merak içindeyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.