Geleneksel kiraz festivali eğlenceli geçti

Bu haber 01 Temmuz 2013 - 23:18 'de eklendi ve 1.125 kez görüntülendi.

kirazfestivali132135416546451312Fethiye’nin Nif Arpacık Köyü’nde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen geleneksel kiraz festivali coşkulu geçti. Nif Arpacık Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen kiraz festivaline yoğun katılım oldu. Festivale gelen konuklara ve davetlilere kiraz ikramlarında bulunuldu.
Haber Merkezi
Fethiye’nin Nif Arpacık Köyü’nde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen geleneksel kiraz festivali coşkulu geçti. Nif Arpacık Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen kiraz festivaline yoğun katılım oldu. Festivale gelen konuklara ve davetlilere kiraz ikramlarında bulunuldu. Nif Arpacık Köyü’nde düzenlenen kiraz festivaline, AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca, Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu, FETAB Başkanı Osman Nuri Otgöz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Folklor gösterilerinin sunulduğu gecede en iyi kiraz yetiştiricisi belirlenip, ödülleri sunuldu.
Festivale destek verenlere Köy Muhtarı Ferhat Uysal tarafından günün anısına plaketler sunulurken, Türk Halk Müziği Sanatçıları Gülhan Öz ve Selcan Kökçen Şahin türküleriyle geceye renk kattı. Sanatçılar Gülhan Öz ve Selcan Kökçen Şahin’in hareketli türküleri sırasında piste fırlayan vatandaşlar bol bol oynadılar.
AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın halka seslendiği bu gecede Muğla ve ilçelerine yapılan yatırımlar anlatılıp, Nif Köyü’nün sorunlarının da bir bir çözümlendiği kaydedildi. Nif Köyü’ne büyük canlılık getiren festival birlik ve beraberliği de ortaya koydu.
Köy Muhtarı Ferhat Uysal, “Köyümüz de verimi yüksek oldukça kaliteli kiraz yetiştirilmektedir. Bu yıl yine güzel bir hasat dönemi yaşandı. Yetiştirdiğimiz ürünü iç piyasaya sevk ederken köy halkımızla bereket ve şükür gecesi olarak bu festivali düzenledik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.