“Geleceğin başbakanı neden Muğla’dan çıkmasın?”

Bu haber 17 Eylül 2013 - 17:24 'de eklendi ve 808 kez görüntülendi.

boga331524165413216545132416513Yeni öğretim yılının başlaması dolayısıyla Fethiye’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün törenlerine katılan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, sağlık ve ulaşımda olduğu gibi eğitimde de bir dönüşüm projesine ihtiyaç duyulduğunu, bu projeyi bu dönemle birlikte hayata geçireceklerini söyledi. Boğa, “Geleceğin başbakanı neden Muğla’dan çıkmasın?” dedi.
Haber Merkezi
Yeni öğretim yılının başlaması dolayısıyla Fethiye’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün törenlerine katılan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, sağlık ve ulaşımda olduğu gibi eğitimde de bir dönüşüm projesine ihtiyaç duyulduğunu, bu projeyi bu dönemle birlikte hayata geçireceklerini söyledi. Boğa, “Geleceğin başbakanı neden Muğla’dan çıkmasın?” dedi.
Fethiye’de katıldığı törenlerde 4+4+4 sistemiyle yeni bir eğitim anlayışına geçildiğini ifade eden Boğa, teknolojik alt yapı ve çağdaş eğitim ortamlarıyla da bu dönüşümün desteklendiğini söyledi. Uzun zamandır uygulanan çoklu zeka anlayışıyla beraber, teknolojik altyapının da bu anlayışa paralel okullarda geliştirildiğini ve interaktif bir eğitim anlayışının hakim olduğunu söyleyen Boğa, büyük fedakarlıklarla görev yapan eğitim camiasının da hızla bu yeniliklere ayak uydurması gerektiğini ve kendini geliştirerek yenilemesinin lazım olduğunu sözlerine ekledi. Fatih projesiyle dev bir eğitim teknolojisi projesine adım atıldığını, çocukların özgür bir ortamda özgüvenini geliştirerek, gelecek vizyonuna yakışır, üretken, çok yönlü gençler haline geleceğini ifade etti.
Yeni sistemle öğrencilerin yaş gruplarına göre de farklı ortamlarda eğitileceğini, algı ve gelişme düzeyleri birbirine yakın öğrencilerin eğilimlerine göre eğitim alacaklarını, eğitimde fırsat eşitliğini yakalamaya gayret ettiklerini, eğitim kalitesini yükselterek geleceğe hazırladıklarını söyleyen Ali Boğa, kendileri için ortaya koydukları 2023 hedefinin yanında gençler için 2053, çocuklar için 2071 hedefini ortaya koyduklarını, onlara bu vizyonları vererek Türkiye’nin geleceğin en büyük devleti olma yolunda ilerleyeceklerini kaydetti.
GELECEĞİN BAŞBAKANI NEDEN MUĞLA’DAN, ARANIZDAN ÇIKMASIN
Kendisinin de ilköğretime Fethiye’de başladığını, ortaöğretimi devlet desteğiyle parasız yatılı okuduğunu ve Muğlalıların desteğiyle milletvekili olduğunu belirten Boğa, Muğlalı çocuklara, gençlere seslenerek, “Geleceğin başbakanı neden sizlerin arasından, Muğla’dan çıkmasın? Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de dahil, tüm kahramanları öğretmenler yetiştirdi.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.