GEKA’dan projelere 2 milyon liralık destek

Bu haber 18 Ocak 2014 - 10:51 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

geka516156156Aydın, Denizli ve Muğla illerinin geliştirilmesi ve kalkınmasına yönelik faaliyet gösteren Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli’de gerçekleştirildi. Toplantıda Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalara yaklaşık 2 milyon TL destek verileceği açıklandı.
Kadir Tamer
Aydın, Denizli ve Muğla illerinin geliştirilmesi ve kalkınmasına yönelik faaliyet gösteren Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Denizli’de dönem başkanı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleştirildi.
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in başkanlığında yapılan toplantıda Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalara yaklaşık 2 milyon TL destek verileceği açıklandı.
GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata’nın, ajansın 2013 yılında yürüttüğü Doğrudan Faaliyet Desteğine yapılan proje başvuruları ile yine 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteğinin bütçesi ve başvuru koşulları ile ilgili Yönetim Kurulunu bilgilendirdi.
Alata, GEKA’nın kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik yürüttüğü ‘Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nda şimdiye kadar 11 proje ile sözleşme imzalandığı, son başvuru döneminde gelen projelerden 18 adet projenin de değerlendirmeyi geçmesiyle Güney Ege Bölgesi’nde kritik öneme sahip araştırma, planlama, fizibilite gibi çalışmalara yaklaşık 2 milyon TL destek verileceğini kaydetti.
Toplantıda, değerlendirmeyi geçen projelerin kamuoyuna açıklanmasına yönelik kararın verilmesinden sonra; ajansın ‘Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nı 2014 yılında da yürütmesi ve bu yıl üniversitelerin fakülte ve yüksekokullarının da başvuru sahibi olabilmesi kararlaştırıldı.
2014 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteğinin bütçesi ve başvuru koşullarına yönelik alınan kararların ardından toplantı, GEKA’nın 2014 yılında katılacağı uluslararası fuar ve kongrelerle ilgili Yönetim Kurulunun bilgilendirilmesiyle devam etti. Toplantıda ayrıca, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği’nin 5-9 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği 4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi ile yine bu kongreyle eş zamanlı yürütülecek 20. Apislavia Kongresine GEKA’nın katılımı görüşüldü. Son olarak, 6-10 Mart tarihlerinde Tokyo’da yapılacak Ege Tanıtım Günleri ile Gıda Fuarına (Foodex), ayrıca bu yıl 5-9 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek ITB Berlin Turizm Fuarına sağlık turizmi temasıyla katılım sağlanması, söz konusu fuarlarla alakalı bölgedeki iş dünyası, sektör temsilcileri ve zanaatkarların ajansın koordinasyon ve organizasyonuyla katılımının sağlanmasına karar verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.