GEKA’dan belediyelere destek mekanizmaları kitabı

Bu haber 16 Ocak 2015 - 0:31 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

gekabelediyeGüney Ege Kalkınma Ajansı, Belediyelerin yararlanabileceği tüm destekleri anlatan ‘Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları’ kitabını yayınladı.
Haber Merkezi
GEKA’nın Aydın, Denizli ve Muğla Yatırım Destek Ofisleri tarafından hazırlanan kitabın dağıtımı Güney Ege Bölgesindeki tüm belediyelere gerçekleştirildi.
Kitapta öncelikle belediyelere Kalkınma Ajansları tarafından sağlanan destekler açıklanırken kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kurum ve kuruluşlar ile büyükelçilikler tarafından sağlanan desteklerin yanı sıra Avrupa Birliği mali yardımları hakkında da bilgi verildi. Belediyelerin projelerini gerçekleştirme aşamasında, projeye en uygun destek mekanizmasına ulaşılmasında kaynak kitap olan “Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları” kitabı destek programları, başvuru koşulları, değerlendirme süreçleri vb. konularda detaylı bilgiler içeriyor.
GEKA’nın amaçlarından biri bölgeye daha fazla yatırım yapılması, hizmet kalitesinin artırılması, standartların yükseltilmesi ve yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesidir. Bunların yapılabilmesi için de bölgeye daha fazla kaynağın ve bilginin çekilmesi için çalışmaktadır. Bu doğrultuda 2011 yılında Türkiye’deki tüm destek mekanizmalarını içeren Destek Mekanizmaları kitapçığını da hazırlayan GEKA, 2013 yılında ise yatırımcıların güncel devlet desteklerine online ulaşmaları amacıyla www.yatirimadestek.com internet sitesini hizmete soktu ve ilgili site tüm Türkiye’de başvurulan bir referans site haline geldi.
Güney Ege Bölgesindeki belediyelerin desteklerden faydalanabilmesini ve bu yolla proje uygulama kapasitelerini arttırılmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, yenilikçilik, yerelleşme, hizmet kalitesi ve erişebilirlilik gibi kavramlar önem kazanmıştır. Bu anlamda Aydın, Denizli ve Muğla Yatırım Destek Ofislerimizin hazırladığı “Belediyelere Yönelik Destek Mekanizmaları” kitabının katkı sağlamasını ve yeni yatırımlara vesile olmasını dilediğini, ayrıca yatırımcılarımıza bu hususlarda hizmet vermek üzere kendi alanında oldukça nitelikli bir ekibin onları beklediğini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.