GEKA’da alternatif turizm çağrısında sona yaklaşılıyor « Hamle Gazetesi

GEKA’da alternatif turizm çağrısında sona yaklaşılıyor

Bu haber 26 Haziran 2013 - 18:42 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

gekacostur1213165468431Aydın, Denizli ve Muğla illerinin oluşturduğu Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından Nisan ayında çağrıya çıkan Alternatif Turizm ve Turizm Altyapısı Mali Destek programına son başvuru tarihi daha önce 12 Haziran 2013 olarak belirlenmişti. Ancak bölgedeki paydaşlardan gelen yoğun talep üzerine GEKA Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla online başvuru tarihi 28 Haziran 2013 Cuma günü saat 18:00 olarak uzatılmıştı.
Haber Merkezi
Aydın, Denizli ve Muğla illerinin oluşturduğu Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından Nisan ayında çağrıya çıkan Alternatif Turizm ve Turizm Altyapısı Mali Destek programına son başvuru tarihi daha önce 12 Haziran 2013 olarak belirlenmişti. Ancak bölgedeki paydaşlardan gelen yoğun talep üzerine GEKA Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla online başvuru tarihi 28 Haziran 2013 Cuma günü saat 18:00 olarak uzatılmıştı. Başvuru sahipleri, 28 Haziran 2013 Cuma günü 18:00’e kadar internet üzerinden Kalkınma Ajansları Yönetim Sisteminde (KAYS) başvuru yapacak. Yapılan başvurunun sistemden alınan çıktısı ise 28 Haziran 2013’ten itibaren 5 iş günü içinde elden veya posta yolu ile Ajansa teslim edilebilecekler.
Teklif çağrısı sürecini değerlendiren GEKA Yönetim Kurulu dönem başkanı Denizli Valisi Abdülkadir Demir, “Toplam Bütçesi 14 milyon TL olan, Alternatif Turizme yönelik 2013 yılı Proje Teklif Çağrısı özellikle Güney Ege Bölgesi’nin alternatif turizm çeşitliliğinin artırılmasına katkı sağlayacaktır. Güney Ege Bölgesi turizminde; alternatif turizmin bölge ekonomisine olan katkısının arttırılması, faaliyetlerinin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi ile bunların tanıtımı ve pazarlaması için yenilikçi uygulamalar geliştirilmesini amaçlayan Alternatif Turizm Mali Destek Programı için ayrılan toplam bütçe 6 milyon TL olarak belirlenmiştir. Kâr amacı güden ve KOBİ tanımına uyan işletmelerin başvuru yapabileceği program kapsamında; sağlık ve termal turizmi, eko turizm, kültür turizmi, doğal yaşam ve agro turizmi, kırsal turizm, av turizmi, sualtı dalış, sörf, uçurtma sörfü, yamaç paraşütü ve yelkencilik sporlarına yönelik macera turizmi, yöresel ürünlerin ve el sanatları ürünlerinin geliştirilmesi ve tanıtılmasına yönelik projeler, kuş gözlemleri ve endemik tür gözlemleri gibi alternatif turizm çeşitliliğini geliştirecek ve alternatif turizm rotaları oluşturabilecek projelerin desteklenmesi öngörülmektedir. Bir diğer programımız olan Turizm Altyapısı Mali Destek Programımızın bütçesi ise 8 milyon TL’dir. Bölgedeki alternatif turizm olanaklarının ulaşılabilirliğinin ve çekiciliğinin altyapı çalışmaları ile yükseltilerek alternatif turizmin bölge ekonomisine olan katkısının artırılmasını amaçlayan bu programımıza ise Bölgedeki valilikler, kaymakamlıklar, il özel idareleri, sanayi ve ticaret odaları, turizm altyapı birlikleri ile kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri başvurabilecektir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.