GEKA yatırımcıları Denizli’de buluşturacak « Hamle Gazetesi

GEKA yatırımcıları Denizli’de buluşturacak

Bu haber 09 Haziran 2016 - 0:42 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

GEKA yatırımcıları Denizli’de buluşturacakGüney Ege Kalkınma Ajansı, Pamukkale Teknokent ve Tim-Teb Girişim Merkezi işbirliği ile Güney Ege’de girişimcileri yatırımcılarla buluşturacak ‘Demoday’ etkinliğini gerçekleştirecek.

Haber Merkezi

Güney Ege Bölgesi’ndeki yenilikçi ve teknoloji odaklı iş fikirlerini yatırımcılarla buluşturarak bölgede girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve fikirlerin yatırıma dönüşmesi amacıyla yola çıkılan organizasyonun ilk ayağı Denizli’de yapılacak.

30 Haziran tarihinde Pamukkale Teknokent Konferans Salonunda düzenlenecek etkinlikte; girişimciler, yatırımcılar ve mentor bir araya getirilerek ekosistemi oluşturan taraflar arasındaki bağlantıların kuvvetlendirilmesi ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikirlerine finansman olanağı sunulması hedefleniyor.

İş fikri uygulanabilir olgunluğa erişmiş şirketler ve iş fikri uygulanabilir ancak, henüz şirketleşmemiş potansiyel girişimciler ile yenilikçi ve teknoloji odaklı iş fikirlerine yatırım yapmak isteyen yatırımcıların katılabileceği Demoday’e ön başvurular, 17 Haziran tarihine kadar www.geka.gov.tr adresinden online olarak yapılabilecek.

Güney Ege Kalkınma Ajansı, Pamukkale Teknokent ve Tim-Teb Girişim Merkezinden oluşan bir komisyon tarafından iş fikirleri; uygulanabilirliği, rekabet potansiyeli, uygulama kolaylığı, verilerin tutarlılığı, iş fikrinin özgünlüğü ve yeniliği, pazar potansiyeli ile finansal getirisi konularında değerlendirilecek. Ön değerlendirmeyi geçen en fazla 10 iş fikri sahibine iş modeli hazırlama, pazarlama, finans ve yatırımcılara iş fikirlerini sunma hususlarında danışmanlık sağlanacak. Ayrıca ön değerlendirmeyi geçen diğer girişimciler etkinlik günü kendilerine tahsis edilmiş stantlarda iş fikirlerini paylaşma ve yatırımcılar ile görüşme imkanı bulacaklar.

GEKA, 30 Haziran tarihinde ilki Denizli’de gerçekleştirilecek Girişimci – Yatırımcı Buluşmalarını sonraki süreçte Aydın ve Muğla’da da düzenlemeyi ve bu şekilde yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesini planlıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.