GEKA yatırım destek ofisi Fethiye’de

Bu haber 29 Ağustos 2014 - 0:15 'de eklendi ve 958 kez görüntülendi.

gekaaaFethiye Ticaret ve Sanayi Odası’ndan bir ilk daha hayata geçirildi. GEKA Yatırım Destek Ofisi haftanın bir günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında faaliyet gösterecek.

Haber Merkezi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (FTSO) bir ilk daha hayata geçirildi. GEKA Yatırım Destek Ofisi haftanın bir günü Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında faaliyet gösterecek.

İlçeler genelinde ilk olan uygulama hakkında hazırlanan protokol FTSO Başkanı Akif Arıcan ile Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Süleyman Alata arasında imzalandı.

Protokol töreninde konuşan FTSO Başkanı Akif Arıcan üyelerinin fon ve kaynaklardan daha fazla faydalanılması amacıyla GEKA Yatırım Destek Ofisinin FTSO binasında hizmet vermesi için müracaat ettiklerini belirterek, “Bölgemizde iş ve yatırım imkânlarının artırılması için önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nca, GEKA Yatırım Destek Ofisi’nin FTSO Binasında hizmet vermesi için yapılan müracaat GEKA tarafından olumlu bulundu ve bir yatırım uzmanının haftanın bir günü FTSO binasında hizmet vermesi kararı alındı. GEKA Yatırım Destek Ofisi’nin FTSO Binasında hizmet vermesi için hazırlanan protokolün imza törenine FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata,Muğla Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hüseyin Çiftçi, İzleme Değerlendirme Birimi Uzmanı Zeynep Gök ve Tanıtım ve Dış İlişkiler Birimi Uzmanı Yeşim Esen katıldı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan yaptığı açıklamada ”Üyelerimizin teşvik ve desteklerden azami oranda yararlanabilmesi ve bölgenin yatırım hacminin artırılması için faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Odamız’da kurulan proje birimimiz 2,5 yıldır bu amaçla hizmet vermektedir. Bu süreçte, hibe ve teşvik mekanizmaları ile ilgili üyelerimizi bilgilendirme amaçlı çok sayıda toplantı düzenledik ve yatırım kararlarına etki edebilecek verilerin oluşturulması için yayınlar çıkardık. Ayrıca, bölgemizde uygulanan destekler hakkında danışmanlık faaliyetlerimizi de sürdürdük. Bununla beraber Oda olarak farklı sektörlerde ve konularda hazırlanan 4 projemize destek alarak yaklaşık 1,5 milyon TL hibenin Fethiye’de kullanılmasını sağladık. Bu süreçte, Güney Ege Kalkınma Ajansı en önemli stratejik ortağımız olmuştur. Üyelerimizin GEKA tarafından sağlanan desteklere daha etkin ulaşabilmesi ve ilk temas noktası olan Yatırım Destek Ofisi’nden doğrudan destek alabilmeleri için bir ajans uzmanının haftanın 1 günü Odamızda faaliyet göstermek üzere görevlendirilmesi talebinde bulunduk. Ajansın bu talebi olumlu karşılaması üzerine, GEKA ile Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası arasında bugün huzurlarınızda bir protokol imzalanacaktır. Bu protokol ile GEKA Yatırım Destek Ofisi ilk defa bir ilçede hizmet verecektir” dedi.

Protokolün imzalanmasından sonra konuşan GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, ”Ülkemiz genelinde 26 adet şube ile faaliyet gösteren Kalkınma Ajansları olarak amacımız, yerelde bulunan aktörler ile işbirliği içerisinde sorunları tartışmak, çözümler üretmek, projeler geliştirmek ve bu projeleri hayata geçirmektir. Bugün de bunun için buradayız. GEKA olarak Aydın, Muğla ve Denizli’den sorumluyuz. Her ilde Yatırım Destek Ofisi’miz var. Fakat Fethiye gibi merkeze uzak olan ilçelerimizde ve bu uzaklığa rağmen iyi ilişkiler kurduğumuz ve geliştirmiş olduğu projeler ile dikkat çeken Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliğine girdik’ ‘dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.