Gebe okulu, açıldı « Hamle Gazetesi

Gebe okulu, açıldı

Bu haber 13 Ekim 2017 - 1:34 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi’nin ‘Bilinçli Gebelik, Güvenli Annelik’ için hayata geçirdiği ‘Gebe Okulu’ açıldı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi’nin ‘Bilinçli Gebelik, Güvenli Annelik’ için hayata geçirdiği ‘Gebe Okulu’ açıldı.

Gebe Okulu’na katılan anne adayları, eğitimlerde gebelik döneminde beslenme, egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, doğru emzirme, anne sütü faydaları ve yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alacaklar. Gebelik okulu sürecinde ayrıca, egzersiz ve hareketin anne ve bebek sağlığı için öneminden hareketle gebe pilatesi de yapılacak.

Menteşe Belediyesi bünyesindeki bir doktor, bir doğum koçu hemşire, bir bebek hemşiresi ve bir uzman psikolog tarafından verilen eğitimlerin ilk gününde, anne – baba adaylarını yalnız bırakmayan, Başkan Gümüş, “Proje ile gebelik süresince anne-baba adaylarının mutluluğunu paylaşan, konuyla ilgili endişelerini azaltan ve sorularına yanıt bulan bir çalışma yürütülecek” dedi.

Temel amacın; bireylerin kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamak ve eşlerin arasında güçlü ilişkiler ve verimli bir iş birliği oluşturmak, anne adayına doğum eylemiyle baş etmeyi öğretip olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmek, doğum şekline karar vermek konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, anneye bebek bakımına yönelik beceriler kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini sağlamak olan Gebe Okulu’nda ayrıca gebelikte tehlike belirtileri ve doğum sonrası gebelikten korunma konularında da eğitimler verilecek.

Eğitimlere, egzersiz yapmaya engeli bulunmayan, riskli bir gebelik yaşamayan, ağır psikiyatrik bir hastalığı olmayan ve eğitime katılımda sürekliliği sağlayabilecek tüm anneler katılabiliyor. Gebe Okuluyla ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt olmak isteyenler Menteşe Belediyesi’nin 214 48 80 – (Dahili) 6610 numaralı telefonundan iletişime geçebilirler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.