Gaziantep kapısı aralandı

Bu haber 02 Ekim 2018 - 2:42 'de eklendi ve 1.120 kez görüntülendi.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Gaziantep’le ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı.

Nazife Taşdelen

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Gaziantep’le ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışma başlattı.

GETOB Müdürü Cahit Sarıbey, bölge turizminde iç pazardan hak ettiği düzeyde turist almasını için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, GETOB’un ülkenin ekonomik, sanayi, ticari ve kültürel anlamda gurur kaynağı olan Gaziantep ile başlattığı ikili ilişkileri geliştirme gayreti içerisinde olduğunu kaydetti.

Ağustos ayı başında bölge tanıtım çalışmasının yanı sıra, Gaziantep-Dalaman arasında tarifeli uçak seferleri konulması ve karşılıklı işbirliği kapılarını aralamak ve konuyla ilgili görüşmelerde bulunmak üzere bölgemiz genelinden Ortaca, Fethiye ve Marmaris’ten oluşturulan Çalışma Grubuna dâhil olan GETOB, heyet halinde Gaziantep’e çalışma ziyaretinde bulunulduğunu kaydeden Sarıbey, “Oldukça verimli geçen çalışma ziyareti sonrasında bu kez Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Yönetim Kurulu üyeleri, Gaziantep TURSAB BYK Başkanı ve Seyahat Acentecilerinden oluşan bir heyetle bölgemize gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Marmaris, Muğla, Ortaca ve Fethiye’de yetkililerle toplantılar ve görüşmeler yapan Gaziantep heyeti, bölge genelinde görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleri yerinde inceleme fırsatı buldular” dedi.

Sarıbey çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

Gaziantep Ticareti ve Sanayisi, Tarihi ve Kültürel değerleri, Gastronomisi ve ekonomisi ile birçok konuda ciddi potansiyele sahip bir ilimiz. GETOB Yönetim Kurulumuz bu potansiyelin Turizm alanında bölgemiz için ciddi artıları olacağını düşünüyor. Bu bağlamda bölge olarak oluşturulan bir heyete dahil olarak Gaziantep iline yaptığımız bölge tanıtım ziyaretinde öncelikle direk tarifeli Uçak seferlerinin konulması yönündeki düşüncelerimizi ve Gaziantep’ten daha fazla turist ağırlamayı istediğimizi yerel yöneticilere, Ticaret Odası yetkililerine ve STK temsilcilerine aktarmıştık. Önerilerimizi oldukça önemli bulan ve kayda değer bulan ilgililer konu üzerinde bizden daha fazla çaba göstermeye başladılar.

Neticede yaptığımız ziyarete karşılık olarak davetimiz üzerine Gaziantep Ticaret Odası Yönetimi bir heyet olarak bölgemize geldiler. Yapılan ikili görüşmeler ve toplantılar oldukça verimli geçti. Yapılan ziyaretler ve bölge gezileri misafirlerimizin beğenisini kazandı.” GETOB Müdürü Sarıbey, açıklamasında desteklerini esirgemeyen kaymakamlara, belediye başkanlarına, Ticaret Odası Başkanlarına, STK temsilcilerine, konaklama ve ikramlar konusunda destek veren herkese teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.