Gazetecinin objektifinden ‘Havadan Muğla’ sergisi

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:32 'de eklendi ve 869 kez görüntülendi.

yukselsergi1231641213654132132Haber Merkezi
Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler personeli ve kentin tanınmış gazetecilerinden NTV Muğla Muhabiri Yüksel Savaş’ın helikopter ile gökyüzünden çektiği Muğla fotoğraflarından oluşan sergi açıldı. İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen serginin açılışını Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer yaptı. Sergiye Vali Güvençer’in yanı sıra CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve sanatseverler katıldı.
Muğla 22’nci Kültür Şenliği çerçevesinde Muğla Belediyesi Konakaltı Kültür merkezi salonunda açılan ‘Gökyüzünden Değişen Muğla’ fotoğraf sergisinin uzun bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen Savaş, “Görevim gereği helikopterle ile sık sık sorumluluk alanımızdaki ilçelere giderken, değişen Muğla’yı havadan fotoğraflamak istedim. Havadan çektiğim bu fotoğrafları açtığım sergi ile Muğlalılar ile buluşturdum” dedi.
Sergisinin 51 fotoğraftan oluştuğunu kaydeden Yüksel Savaş şunları söyledi:
“Kentleşme artan nüfusu ve gelişen teknoloji ile birlikte kentlerde yaşanan değişim kaçınılmaz oluyor. Metropol ve büyük kentlerde bu değişim çok daha büyük ölçekte yaşanırken içinde yaşadığımız Muğla’da da hiç azımsanmayacak bir değişim yaşandı. Sergimdeki en eski fotoğrafın çekildiği tarih 1998 yılında Muğla nüfusunun 40 bin civarında iken sergideki en yakın tarihli çekilmiş olduğu 2013 yılında ise bu rakam 70 bine yaklaşmış. Muğla’da ki değişimin en somut olarak yaşandığı yerler Menteşe Evleri ile TOKİ bölgesinde ki Eğergediği mevkiinde ki alanlar oldu. Bunların yanında kent merkezinde özellikle otogar bölgesinde göze çarpan değişimler yaşanıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.