Gazetecilik mesleğine verilen 50 yıl

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 0:10 'de eklendi ve 996 kez görüntülendi.

Muğla’da Gazetecilik mesleğinde 50. yılını dolduran Hüseyin Kocabıyık Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret ederek Soma’daki işçi şehitlerimiz için başsağlığı diledi.

Kadir Tamer

gazetecilik590yilMuğla’da Gazetecilik mesleğinde 50. yılını dolduran Hüseyin Kocabıyık Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret ederek Soma’daki işçi şehitlerimiz için başsağlığı diledi. Gazetecilik mesleğinde köklü bir geçmişe sahip bir Hüseyin Kocabıyık’ın Soma’da yaşanan acı olaydan dolayı Muğlalı vatandaşlar adına devlet makamına başsağlığı dilemesinin çok hassas bir davranış olduğunu söyleyen Vali Güvençer, “50 yıl için belki de söylenebilecek çok fazla söz olmakla birlikte bu duyarlılığın Hüseyin Bey tarafından yansıtılması pek çok sözün ötesinde bir mesaj taşıyor” ifadelerini kullandı.

Deneyimli gazeteciye 50 yıl boyunca Muğla için yaptığı hizmetler için teşekkür eden Vali Güvençer, “Dile kolay 50 yıl içerisinde Muğlalılarla dertlerle, sıkıntılarla ve mutluluklarla beraber olan mutlaka yolu pek çok kez idarecilerle kesişen Hüseyin beyin, geçmişte yaptığı paylaşımlar ve hizmetler tebrike şayan. Bundan sonra da gerek meslek hayatında gerekse özel hayatnda başarı, huzur ve mutluluğu hak ediyor” dedi.

Ziyarette yaptığı açıklamada Soma’da yaşanan acı kazadan dolayı üzüntüsünü dile getiren Hüseyin Kocabıyık ise, “Meslekte 50. yılını dolduran bir gazeteci olarak Soma’da yaşanan bu olayın hepimizi derinden yaraladığını belirtmek isterim. Tüm Muğlalı hemşerilerimiz adına şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine, yakınlarına ve devletimize başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

Meslekte 50. yılını doldurduğu için gazeteci camiası tarafından ödül töreni düzenleneceğini söyleyen Kocabıyık: “Soma’da yaşanan olaylar nedeni ile böyle bir törenin yapılmasının yanlış olacağını düşündüm. O nedenle sorumlu bir gazeteci olarak bu törenin düzenlenmemesini istedim. Görev yapmış olduğum 50 yıl süre içerisinde dürüst bir gazetecilik yaptığıma inanıyorum. İlk tebriki Sayın Valimiz tarafından almanın mutluluğunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Kocabıyık Kimdir?

Hüseyin Kocabıyık 1947 doğumlu olup evli ve iki çocuk iki torun babasıdır. Gazeteciliğe 1964 yılında İzmir Demokrat İzmir Gazetesi Temsilciliği daha sonra Hürriyet Gazetesi Milliyet Gazetesi, Posta Gazetesi, Tercüman Gazetesi, Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı Temsilciliği görevlerinde bulunmuştur. Bu süre içinde 1968-1969 yıllarında Yatağan Spor Kulübü Başkanlığı 1977-1980 yılları arasında da Yatağan Belediye Meclis Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği de yaptı. Yine bu süreler içinde ve bugüne dek yazmış olduğu yazılanlardan dolayı başta Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği olmak üzere bir çok devlet yetkilisi, kurum ve kuruluşlardan onlarca plaket ve şiltle ödüllendirilmiştir. Hüseyin Kocabıyık, gazetecilik ve köşe yazarlığını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir. Hüseyin Kocabıyık uzun yıllardır Hamle Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve Yatağan Temsilciliği görevini sürdürmektedir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.