Gazeteciler Kaptan Oluyor « Hamle Gazetesi

Gazeteciler Kaptan Oluyor

Bu haber 31 Ocak 2013 - 8:50 'de eklendi ve 1.178 kez görüntülendi.

gazetecilerkaptan145Marmaris’te yerel ve ulusal gazetelerde görev yapan gazeteciler Marmaris deniz ticaret Odası’nın girişimleri ile açılan kurslara katılarak ‘Amatör kaptan’ belgesi alacaklar.
Haber Merkezi
Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi’nin daveti üzerine Odada bir araya gelen yerel ve ulusal gazetelerin temsilcilerine Başkan Hasan Mengi ‘Amatör Kaptan’ belgesi verileceğini açıkladı.
Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Mengi, “Yıllardır kentimizde basına hizmet veriyorsunuz. Kentimizin deniz kıyısı olmasından dolayı denizle ilgili çabalarımızdan sizlerin de yararlanmanızı istiyorum. Bu sebeple en azından sizlerin birer Amatör Kaptan ehliyeti almanız için size yardımcı olmak istiyorum” dedi.
YAZ BAŞLAMADAN KAPTAN EHLİYETİ
Başkan Mengi konuşmasında “Bu konuda bir araya gelip sizlerin de istediğiniz bir günde on günlük kursumuza katıldıktan sonra sizlere amatör kaptan ehliyeti almanız için her türlü kolaylığı sağlamayı taahhüt ediyorum. Oda olarak sizlere verilecek listeye göre belgelerinizi hazırlayın. Sizin istediğiniz bir tarihte başlamak üzere on günlük bir kursun Şubat ayında bitirilmesinden sonra yaz dönemi başlamadan birer kaptan ehliyetiniz olsun” dedi.
GAZETECİLER MEMNUN
Toplantıya katılan 15 e yakın kentin yerel ve ulusal basınında çalışan gazeteciler, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi’nin bu davranışından memnun olduklarını belirttiler. Bizim aklımıza bile gelmeyen böylesi bir istemin aslında bizden gelmesi gerekirken sayın başkandan gelmesi bizleri ayrıca çok memnun etti. Kısa zamanda belgelerimizi hazırlayıp kaptanlık ehliyetini almak istiyoruz” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.