Gaz sızıntısına neden olduğu iddia edilen tesisin faaliyeti durduruldu « Hamle Gazetesi

Gaz sızıntısına neden olduğu iddia edilen tesisin faaliyeti durduruldu

Bu haber 22 Aralık 2017 - 23:41 'de eklendi ve 491 kez görüntülendi.

Dalaman’da gaz sızıntısına neden olduğu ileri sürülen atık yağ arıtma tesisinin faaliyeti durduruldu.
Edinilen bilgiye göre; Dalaman sanayi sitesindeki atık yağ arıtma tesisinin faaliyeti, ruhsat işlemleri tamamlanana kadar Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince geçici olarak durduruldu.
Dalaman sanayi sitesinde atık yağ arıtma işlemi yapan bir firmaya ait tesisten gaz sızıntısı olduğu şikâyetleri üzerine Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin olay yerinde inceleme yaptığı ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak, ruhsat işlemleri tamamlanana kadar faaliyetin durdurulduğu öğrenildi.
Dalaman Şehit Mehmet Akif Sancar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören 22 öğrenci ve 1 öğretmen bulantı, kusma ve halsizlik şikâyeti ile Dalaman Devlet Hastanesine müracaat etmiş, öğrencilerden 6’sı Dalaman’dan, Ortaca Devlet Hastanesine sevk edilmişti.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlileri gaz kaçağı şüphesi ile okul ve çevresinde inceleme yapmıştı. Yetkililer, ilçenin değişik yerlerinde hissedilen ve nedeni şuana kadar belirlenemeyen koku ile ilgili araştırma başlatmış, vatandaşlar ise yaşanan olay nedeni ile tedirginlik yaşamıştı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.