Gaz kurbanı Yarbay kör olabilir « Hamle Gazetesi

Gaz kurbanı Yarbay kör olabilir

Bu haber 04 Haziran 2013 - 11:00 'de eklendi ve 1.256 kez görüntülendi.

yaralananyarbey1345641321Muğla’da, Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlere destek veren göstericilerle görüşmek isteyen Yarbay Necati Metin, polisin attığı gaz bombasıyla yaralandı. Şimdi kör olma tehlikesi ile karşı karşıya.
Haber Merkezi
Muğla’da, Taksim Gezi Parkı’ndaki eylemlere destek vermek amacıyla sokağa dökülen göstericilerle görüşmek isterken polisin attığı gaz bombasının fırlayan kapsülü ile yaralanan yarbayın kör olması tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
Muğla’da hafta sonunda meydana gelen olaylar sırasında Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki çatışma öncesi polis jandarmadan yardım istemiş ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı Asayişten Sorumlu Komutan Yardımcısı Yarbay Necati Metin olay yerine askerleri ile birlikte sivil gelmişti.
Yarbay Metin eylemci gençlerin yanına gidip, dağılmaları için iknaya çalışırken de polis gaz bombası ve biber gazı atışına geçmişti. O sırada Yarbay Metin atılan gaz bombasının fırlayan kapsülünün, gözünün üst kısmına isabet etmesiyle yaralanmış ve hastanede tedaviye alınmıştı.
Muğla’da Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan Yarbay Metin’in, sağ gözünde yaralanmaya bağlı ödem oluştuğu ve gözünü kaybetme tehlikesinin bulunduğu belirlendi. Doktorların, tedavisi süren Yarbay Metin’in yapılacak tetkiklerinin ardından ameliyat yapılıp yapılmayacağına karar vereceği ifade edildi.
Muğla İl Emniyeti Müdürü Ahmet Akbal, “Muğla’da eylem nedeniyle yaşanan tüm olaylarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. Muğla Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri, yılda milyonlarca yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Yapılan bu eylemler turistlerimizin kentimize gelmesini engeller. Onları korkutabilir. Eylemlerin demokratik bir şekilde yapılmasını istiyor. Göstericilerden polisimize, taş veya bir başka nesne atılmasını istemiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.