Gavcar’dan Saatcı’ya ziyaret

Bu haber 13 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.011 kez görüntülendi.

 

gavcsarsaatciiFethiye Belediyesi tarafından bir bloğunun yapımı üstlenen Fethiye İşletme Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gavcar ve Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma Derneği Başkan ve üyeleri Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.

Haber Merkezi

Fethiye’de açılması kesinleşen Fethiye İşletme Fakültesi’nin fiziki mekânının bir an önce tamamlanması için Dekan Prof. Dr. Erdoğan Gavcar ve Fethiye İşletme Fakültesi Yüksek Öğretim Kurumları Yaptırma Derneği Başkan ve üyeleri Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

Desteklerinden dolayı Saatcı’ya teşekkür eden Dernek Başkanı ve Dekan Erdoğan Gavcar, “Dernek Yönetim Kurulu olarak ağabeyimiz ve Başkanımız Behçet Saatcı’ı ziyarete geldik. Fethiye İşletme Fakültesi yapımına verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Fakültemiz 4 bloktan oluşuyor. Bunun bir bölümünü Belediye adına başkanımız üstlendi. Bizde dernek olarak hayırseverleri ziyaret ederek bir bloğu yaptırmayı planlıyoruz. Daha sonraki aşamalarda geri kalan kısımları da yapılacak. Eğer okulumuzun bir bloğu tamamlanırsa 2013-2014 eğitim öğretim yılında iki bölüme öğrenci alınacak. Yerimiz 490 dönüm bakanlık tarafından tahsis edilmiştir. Artık bu konuda da sıkıntımız kalmadı” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Müjdeli haberden dolayı dernek başkanımıza, dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Üniversitenin bir şehre neler kazandırdığını her zaman söylemeye çalışıyorum. Gerçekten şehrin dinamiklerini harekete geçiren şehrin ekonomik, sosyal ve kültürel her türlü değerlerini öne çıkaran en önemli lokomotif faktör üniversitedir. Biz Fethiye Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmaya hazırız. Bununla ilgili meclis üyesi arkadaşlarımızla sadece bir blog için değil, üniversitenin taleplerini yerine getirmek suretiyle aldık.  Biz belediyeyiz, yükseköğretim kurumu değiliz. Yani varımız yoğumuzla sadece üniversite düşünmüyoruz.  Fethiye’yi de düşünmek zorundayız. İşin böyle bakınca Fethiye’de hayırsever iş adamlarıyla bir bloğun yapılmasına da çok doğru buluyorum. Yönetim kurulu ise Fethiye’de başarılı olan kişilerden oluşturulmuş. Fethiye’mize hayırlı uğurlu olsun. Ben Fethiye’de okul yaptırmak isteyen tüm yardımseverleri bu derneği desteklemeye davet ediyorum. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılına da üniversitemizin belli bölümlerinin hizmete açılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.