Fransız bisikletçi hayatını kaybetti

Bu haber 26 Mayıs 2015 - 0:49 'de eklendi ve 683 kez görüntülendi.

fransizzzTürkiye turuna çıkan Fransız bisikletçi, Muğla-Marmaris karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı. Fransız bisikletçi hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Haber Merkezi

Türkiye turuna çıkan Fransız bisikletçi, Muğla-Marmaris karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralandı.

Kaza, Marmaris’e 10 kilometre mesafedeki Taşhan mevkiinde meydana geldi. Bisikletiyle Türkiye turuna çıkan Fransız vatandaşı Chrıstıan Jean Auguste Nıaffe (58), Muğla’da dinlendikten sonra Marmaris’e gitmek üzere yola çıktı. İddiaya göre, bisikletçi Taşhan mevkiinde rampa tırmanışına geçeceği sırada, 48 SK 338 plakalı otomobil, Niaffe’ye arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol kenarına fırlayan bisikletçi ağır yaralandı. Yoldan geçen vatandaşlar yaralıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra 112 ve jandarmaya haber verdi. Durumu kritik olan Nıaffe önce Marmaris Devlet Hastanesi’ne, daha sonrada Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Otomobil sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
Olayı duyan Marmaris Bisiklet Derneği Başkanı Tolga Gök, hastaneye giderek yetkililerden bilgi aldı. Gök, hastanede yaptığı açıklamada, Fransız bisikletçinin geçirdiği talihsiz kazaya üzüldüklerini, bu yüzden sürücülerin karayolunda seyreden bisikletçilere karşı daha dikkatli olmalarını istedi. Trafik kanununa göre, bir bisikletçinin emniyet şeridini tek başına kaplayabilme hakkının bulunduğunu savunan Gök, “Araçların bisikletçileri daha çok fark etmelerini bekliyoruz” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde tedavi altına alınan Fransız bisikletçi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Fransız bisikletçinin ölümü ile sonuçlanan kazayla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 26 Mayıs 2015 / 01:22

Elim ve trajedik bir kaza ..Yollar Trafik ve Bizler ..Menteşe ..
Türkiye turuna Çıkan Fransız bisikletçi Chrıstıan Jean Auguste Naffe ( 58 ) elim bir trafik kazası sonucu feci şekilde can vermiştir.
Yollar çift şeritli yoldur ..iki araç yan yana geçebilmektedir bir bisiklete çarpmak nasıl bir Trafik hatasıdır..
Araç yolda seyredenler yaya ve bisiklet motosiklet sürücü ve araçlarını hiç önemsememektedirler
Sanki yollar otomobillerin sanki Karayolları babaların malı ..
Adli makamların olay soruşturma ve takibatını çok derinlemesine yapmalıdırlar .
Şayet OLAY ÜSTÜNKÖRÜ geçiştirilirse önemsenmezse daha sonra çok bisiklet motosiklet yayalar aynı olaylara maruz kalacaklardır ..
Adli makamların olaya çok teferruatlı bakacaklarına inanıyorum ..
Muğla Merkezde her yerde durum aynı şekilde ..
Hatta Muğla Menteşede Otel petek önünde ölümlü motosiklet ve otomobil kazası olmuştu ..
Kazadan çok önceleri gerek mobeseden gösterip 155 gerek Trafik ekiplerine bildirmiştim ..
Kazadan sonra alacale Orman Başmüdürlüğü önünden sola dönüş yasaklandı ..Otel petek kapı girişi trafik butonları ile desteklendi ..
Fakat Otel petek tam kapı önünde buton sökülüyor ..sağa dönüşü engelleyecek şekilde araç park ediyorlar ..
Mobese kamera hemen kapı önünde devamlı şehir mobese istasyonundan görünüyor ..
Bende hemen 155 arayıp mobese kameralarını takip edip olaya müdahale etmesini istiyorum.
Kapı önüne bir tek araç park etmek için orada vatandaşın hayatları tehlikeye atılıyor ..
BİR ARAÇ FAZLA PARK ETMEK İÇİN ONLARCA VATANSAŞIN HAYATINI TEHLİKEYE ATMAK İNSANLIKMIDIR ..
EĞER ORADA MÜDAHALE OLMAZSA SORUMLULAR ŞUÇLUDUR ..