Fransa’da Vuku Bulan Terör Olayı

Bu haber 15 Ocak 2015 - 0:33 'de eklendi ve 1.247 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

7 Ocak 2015 günü Fransa’da vuku bulan olay bir terör olayı mıdır? Yoksa baskın yapılan yerde neler olmuştur ki, sıradan Cezayirli iki kardeş ölümü göze alarak bu suçu işlemişler?

Bugün Ocak ayının 15 olduğuna göre, bu olayın nedenleri hemen hemen aydınlanmış gibi… Evvela bu iki genç Müslüman ve Cezayirlidir. Cezayir ile Fransa’nın ne gibi alıp veremediği olabilir? İkincisi ise, bu basım evi Müslümanların ve bütün insanlığın Peygamberinin aile mahrumiyeti hakkında karikatür yayınlamışlar. Çıkardıkları mecmua bu gibi İslami Hakaretleri hep yapmış ve yaparmış…
Fransa Hristiyan’dır. Onların ve dünyanın peygamberi Hazreti İsa için bizim mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim övgü ile bahseder. Ancak, Musa’nın ve İsa’nın cemiyetleri halkı isyankar insanlardır. Mukaddes kitapların anlamını değiştirmişler. Bunu Kur’an dan öğreniyoruz.
KONUMUZ FRANSA
Fransızlar belki de dünyada en fazla İslamiyet düşmanı olan bir ülke. 1830’da Cezayir’e girip, 1962’ye kadar, yani 132 yıl işgal ettiği Cezayir’de, tam bir soykırım uygulamış ve 1 milyon 700 bin kişiyi katletmişti… Öyle bir soykırım ki; İşgal başladığında 8 milyon nüfusa sahip Cezayir, 132 yılın sonunda 6 milyon nüfusa düşmüştü.
1940’lardan sonra 45.000 kişinin katledildiği operasyonlara komutanlık eden Mareşal’de Gaulle;
İşgal bittikten sonra, kendisine bir milyon kişiyi katlettiniz diyen gazeteciye, şu karşılığı vermişti;
“Yanılıyorsunuz! Biz Cezayir’de 1 milyon kişiyi değil, 800 bin kişiyi öldürdük!.. Bu da Fransa’nın çıkarları için gerekiyordu!” Bunun mükâfatı olarak, onu devlet başkanı seçtiler…
Dergi baskınında ölen 12 kişi için ayağa kalktınız ve saldırganları yakalamak için 90 bin polis ve jandarmayı seferber ettiniz… Peki Terör Devleti İsrail, Filistin’de 16 gazeteciyi öldürdüğünde niye hiç kılınızı kıpırdatmadınız?
PKK MİTTERAND TÜRKİYE
Sormaya devam edelim; Türkiye 30 yıl boyunca PKK terörüyle mücadele etti… Bazı rakamlara göre 300 milyar dolarını, bazı rakamlara göre de 500 milyar dolarını terörle mücadele için harcadı… Hadi para bir yana; bu ülke, “Türk ve Kürt” olarak 40-50 bin insanını kaybetti. Dıştan görünüşte Türk dostu olan sizler; PKK’ya silah ve strateji desteği veren bu Fransa, bu Almanya, bu Avrupa ve bu Amerika değimliydi? Dahası; Kasım 1998’de, “Abdullah Öcalan’ın kalbimde çok özel bir yeri var” dediği için, “PKK’lıların annesi” olarak anılmaya başlayan Daniella Mitterand adlı kadın; başkan hanımı olarak defalarca Diyarbakır’a gelip Leyla Zana’yı ceza evinde ziyaret ederek, Türkiye’de işkence olduğunu ve ceza evlerinin gayri sıhhi olduğunu dünyaya ilan eden bir milletin kendisinin terörist olduğu daha nasıl belgelenir. Ermeni soykırımı olmadığı halde, bunu dünyada ilk olarak parlamento da oylayan da bu ülkedir.
SÜTÇÜ İMAM VE FRANSIZ ASKERLERİ
31 Ekim 1919 günü Maraş ve havalisini işgal eden Fransızlar, o yörede yerleşik Ermeni gençleri ile sokaklarda sarhoş ve nağra atarlarken, yoldan geçen iki Türk hanımı sıkıştırırlar. Yanında çocuğu olmasına rağmen genç kadına sarkıntılık yapar. Burası artık Fransız müstemlekesi oldu güzelim. Öyle başörtüsüyle gezemezsiniz, açın yüzünüzü gözünüzü görelim diye yılışırlar. Mütecavizlerden biri kadıncağızın peçesini pençeleyince garibim baygınlık geçirir, zemin ayaklarının altından kayar. Çocukcağız ne yapsın hemen Kel Hacı’nın kahvesine koşar “ Gavurlar anama saldırdılar” diye bağırmaya başlar, Maraşlılar kahveden boşanır, saldırganları kuşatırlar. Ancak milisler silaha sarılır, kalabalığa kurşun yağdırırlar. Birkaç kişi şehit düşer ve yaralanırlar. Buna rağmen kadınları bırakmayan Fransız gavurları dipçiklerle kendilerini savunurken, Sütçü İmam süt sattığı kulübeden olanları görür görmez hemen davranır. Doğu cephesinde askerlik yaptığı yıllardan kalma “Emektar” emaneti çıkardığı gibi lejyonerlerin ensesinde biter ve tetiği asılmaya başlar. Mütecavizlerden birini zıbartır, birini yaralar. Diğerleri tabana kuvvet kaçarlar. Bu olay bir başlangıç olacaktır.
Maraş İlimizi Kahraman Maraş ünvanı getiren direnme sonunda hainler Maraş’ı terk edecektir. Bu tarih 1919’dur bunun daha evveli ve sonrası da var. Geçmişi kirli olan haddini bilmek zorundadır…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.