Fırtına elektrik telleri koparıp ağaçları devirdi 

Bu haber 09 Ocak 2017 - 0:12 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

FIRTINA ELEKTRİK TELLERİ KOPARIP AĞAÇLARI DEVİRDİ ORTACA VE DALAMAN İLÇELERİNDE ETKİLİ OLAN FIRTINA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİOrtaca ve Dalaman ilçelerinde etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

 

Muğla’nın Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde geceden beri etkili olan fırtına ve lodos nedeniyle elektrik telleri koptu, ağaçlar devrildi.
Dalaman Meteoroloji Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, zaman zaman hızı saatte 110 kilometreyi bulan fırtına Güney Ege bölgesinde hayatı olumsuz etkiledi.
Ortaca ilçesinde Çaylı Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Dere Mahallesi ve Dalyan Mahallesi Arıkbaşı Mevkii’nde, Köyceğiz İlçesi’nde ise Otmanlar Mahallesi’ndeki elektrik telleri koptu. Her iki ilçede de elektrik kesintileri meydana geldi.
Ortaca’da fırtına nedeniyle Çaylı Mahallesi’nde bulunan Deniz Sevinç’e ait bahçeye çam ağacı devrildi. Devrilen ağaç elektrik tellerini kopardı.
Gece yer yer devam eden ve sabah saatlerinde de etkisini sürdüren lodos ve fırtına nedeniyle kopan elektrik tellerine ADM ekipleri müdahale ederek telleri yeniledi.
Sabah kalktığında çam ağacının devrildiğini gördüğünü ifade eden mahalle sakini Recep Fırtına; “Hemen yolu açmaları için ekiplere haber verdik. Elektrik idaresini aradık. kağıthane evden eve nakliyat Sürpriz oldu sabah kalktığımız zaman. Gece fırtına vardı. Ağaçlar o yüzden yıkılmış.” dedi.
Serasının büyük bir hasardan kıl payı kurtulduğunu dile getiren Çiftçi Deniz Sevinç ise; “Seranın yanındaki limon ağacı gitmiş. Elektrik kabloları vardı. Eşya depolama Arkadaşlar gelerek akımı kestiler. Yol kapandı. Diğer mahalle sakinleri buradan işine gelip gidemiyor. Fırtına nedeni ile ağaçlarında kökünün tam sağlam olmaması sonucu bahçeme devrildi. Fırtına bizi çok büyük zarara uğrattı.” diye konuştu.
Meteoroloji yetkilileri, önümüzdeki 3 gün içerisinde hava sıcaklığının eksi derecelerde olacağını belirterek, vatandaşları buzlanma ve don olayı konusunda dikkatli olmaları için uyardı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.