Finalle hazırlandılar başardılar

Bu haber 03 Temmuz 2013 - 19:08 'de eklendi ve 1.037 kez görüntülendi.

finallebasardilar1213165413132Muğla Final Dergisi Dershaneleri başarıları sonuçlar almaya devam ediyor. Final Muğla, YGS ilk 1000’de 2, LYS ilk 1000’de 28 Türkiye derecesi elde etti.
Haber Merkezi
Muğla Final Dergisi Dershaneleri başarıları sonuçlar almaya devam ediyor. Final Muğla, YGS ilk 1000’de 2, LYS ilk 1000’de 28 Türkiye derecesi elde etti.
Muğla Final Dergisi Dershaneleri YGS ve LYS sonuçlarına göre Final Muğla’da il birincilikleriyle beraber alan, alan dışı ve ek puanlı başarı sırasına göre başarı geleneğini devam ettirdi. Final Muğla, YGS ilk 1000’de 2, LYS ilk 1000’de 28 Türkiye derecesi elde etti.
33 yıldır Final Dergisi Dershanelerini başarıyla bu günlere taşıyanın öğrenciler olduğunu belirten Muğla Final Dergisi Dershanesi Yöneticisi Ali Çoşkun, Muğla’da açıldıkları günden bu güne kadar kendilerine güvenen velileri, öğrencileri mahcup etmediklerini, Final Dershanelerinin daha da büyüyerek Atatürk Türkiye’sine yeni altın bireyler kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.Başarılı olan tüm öğrencileri, onları yetiştiren aileleri ,okulları ve emeği geçenleri kutlayan Çoşkun, Final ailesi olarak gelecek yıllarda da bu başarılarını devam ettireceklerini ifade etti. “TERCİHLER 8-18 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK”Üniversite tercihlerinin 8-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten Çoşkun, öğrencilerin 2013 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Klavuzuna ÖSYM’nin internet sayfalarından erişebileceklerini ifade etti. Çoşkun,”Tercih edilecek üniversitenin bölümü ile ilgili özel koşullar mutlaka iyice okunmalı ve anlaşılmayan kısımlarla ilgili mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Tercih süresince dershanemizden ücretsiz rehberlik hizmeti alabilirsiniz” dedi.
Üniversite tercihlerinde öğrencilerin doğru tercih yapmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Çoşkun, doğru tercih yapmayan öğrencilerin girdikleri okulları ya isteksizce okuduklarını ya da tekrar sınava girmek durumda kaldıklarını söyledi.
Hayatta bazen iki üniversite bitirdiği halde henüz yeteneklerine uygun mesleği bulamayan adayların bile olduğunu belirten Çoşkun, “Öğrenciler bazı fakültelerin adının cazibesine kapılarak tercih ediyor. Ancak okula başladıklarında büyük hayal kırıklığı yaşıyorlar. Bundan dolayı seçmenin diğerlerinden vazgeçmek olduğunu hatırlatır, gönlünüzdeki üniversiteye yerleşmeniz dileğiyle yaşam başarısı için tercihlerinizi belirlemenizi dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.
Duygu Biçer: DİL Türkiye 47.si MUĞLA 1.SİŞaziye Müge Uysal: DİL Türkiye 71. Si Muğla 2. SiBurçin Cenk: DİL Türkiye 118. Si Muğla 3. süEcem Baykuş: DİL Türkiye 170. Si

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.