Final Dergisi Dershanesi yöneticilerinden Hamle’ye ziyaret « Hamle Gazetesi

Final Dergisi Dershanesi yöneticilerinden Hamle’ye ziyaret

Bu haber 28 Kasım 2013 - 9:13 'de eklendi ve 1.652 kez görüntülendi.

finalziyaret121341541312651312Muğla Final Dergisi Dershanesi Yöneticisi Ali Coşkun ve Final Dergisi Dershanesi Kurucusu-Bölge Yöneticisi Mustafa Bilbay Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’na ziyaretinde etti.
İlkay Yıldız
Muğla Final Dergisi Dershanesi Yöneticisi Ali Coşkun ve Final Dergisi Dershanesi Kurucusu-Bölge Yöneticisi Mustafa Bilbay Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’na ziyaretinde etti.
Ziyarette konuşan Final Dergisi Dershanesi Kurucusu-Bölge yöneticisi Mustafa Bilbay, “Dershanecilik Türkiye’nin bir gerçeği. Toplamda beş milyon öğrenci, beş milyon anne, beş milyon baba 15 milyonluk kitleyi ilgilendirmekte. Biz kimseyi zorla dershaneye getirmiyoruz, Herkes kendi imkânları ile geliyor. Öğrenciler Cumartesi, Pazar günlerini değerlendiriyor. Biz dershaneler olarak 40 yıldır hizmet veriyoruz. Final Dergisi Dershanesi olarak da 34. yılımızı kutluyoruz. 34 yıldır Milli Eğitime hizmet ediyoruz. Öğrencilerimizin, okulların eksiklerini tamamlıyoruz. Biz okullara yardımcıyız alternatifi değiliz, olamayız da zaten öyle bir iddiamızda yok. Ayrıca diyorlar ki dershaneler çok afaki paralar kazanıyorlar milleti sömürüyorlar gibi bir ithamla bulunuyorlar, biz bunları kabul etmiyoruz. Dershaneleri kaldığınız zaman özel derslere harcanan para 10 bin Liranın üzerine çıkacak, parası olan okuyacak olamayan okuyamayacak. Ayrıca bizim fakir fukara ve şehit gazi yakınları için % 5 lik kontenjanımız var. Dershanelerin kapatılması ile 55 bin öğretmen toplamda 80 bin kişi işsiz kalacak. Zaten şu anda 250 bin öğretmen boşta buna bir 55 bin daha eklenecek. Biz dershaneler kapatılmasın diyoruz, bir dönüşümden bahsediliyor bu yapılacaksa da sektör mağdur edilmesin” dedi
Hamle Medya Grubu yönetim kurulu başkanı Hayati Nizamoğlu ise,” Başbakanımız ile bir yolculuğumuz olmuştu bizim, Muğla biliyorsunuz bir turizm ili ve bu ulusal sınavlardan çok zarar gören bir iliz. KPSS, ÖSS, SBS sınavları yaz ayarında olunca bizim turizm sektörümüz bundan kötü etkileniyor. Sayın Başbakanımıza ben bu ulusal sınavları Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayların yapmasak dedim. Sayın Başbakanımız da bana ‘ben bütün sınavları kaldıracağım’ dedi. Tabi KPSS ve üniversite sınavları olduğu sürece insanların ek hizmete ihtiyacı var. Yani bana göre ulusal bazda KPSS, üniversite sınavı yapılacaksa dershanecilik ihtiyacı kesin. Biz üç tane hürriyete önem veriyoruz bunlar; fikir hürriyeti, inanç hürriyeti ve teşebbüs hürriyeti. Bunlar olduğu zaman bizim seçtiğimiz ekonomik model işler diye düşünüyorum. Dershanelerin kapatılması konusunda zaten hükümetle istişare halindesiniz. Hükümetimizde tahmin ediyorum bu sorunu bir yumuşak geçiş ile yada mevcut kurumların zarar görmesini engelleyerek gerçekleştirmeye çalışıyor. Dilerim böyle olur çünkü basından takip ettiğim kadar ile 50 bin öğretmen dershanelerde çalışıyor, bir o kadar da hizmetlisi var, muhasebecisi var birde sizin yarattığınız bir katma değer var. İnşallah herkesi mutlu eden bir çözüm bulunur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.