Fidanlar toprakla buluştu « Hamle Gazetesi

Fidanlar toprakla buluştu

Bu haber 06 Kasım 2018 - 1:24 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.

Muğla’da Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ormanı projesi kapsamında geçtiğimiz yıl oluşturulan KYK Ormanına yeni fidanlar dikildi.

Sultan Kocakulak

Muğla’da Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Ormanı projesi kapsamında geçtiğimiz yıl oluşturulan KYK Ormanına yeni fidanlar dikildi.

Orman Genel Müdürlüğümüz ile Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da KYK Ormanına yeni fidanlar dikildi. Daha yeşil bir Türkiye idealiyle 3 Kasım Cumartesi günü Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı fidan dikimi etkinlikleri düzenlendi.  

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Muğla Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında kalan Muğla-Yılanlı karayolu üzerinde bulunan Düzeyn mevkiinde fidan dikimi yapıldı. 

Muğla KYK Ormanı fidan dikimi etkinliğine Muğla Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Ömer İlman, Muğla Orman İşletme Müdürü Beril Öztürk, KYK personeli ve öğrenciler katıldı. Geçtiğimiz yıl oluşturulan KYK Ormanına ilave olarak 20 dekar alana sedir fidanı dikimi yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.