Feyzullah Gülada sahaya indi « Hamle Gazetesi

Feyzullah Gülada sahaya indi

Bu haber 29 Ocak 2019 - 1:33 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı Datça Belediye Başkan Adayı Feyzullah Gülada MHP Genel Merkezi tarafından Ankara’da düzenlenen aday tanıtımının ardından Datça’da teşkilat ve seçmenlerle bir araya geldi.

Muhittin Direk

Cumhur İttifakı Datça Belediye Başkan Adayı Feyzullah Gülada MHP Genel Merkezi tarafından Ankara’da düzenlenen aday tanıtımının ardından Datça’da teşkilat ve seçmenlerle bir araya geldi.

Başkan adayı Gülada’yı Datça’ya gelişinde MHP ve AK Parti teşkilatları 150 araçlık bir konvoyla karşıladı. Datça ilçe sınırında Başkan adayı Gülada’yı karşılayan MHP ve AK Parti teşkilatları hazırlanan seçim ofisine kadar eşlik etti. Seçim ofisinde Basın açıklaması yapan MHP Belediye Başkan adayı Feyzullah Gülada; “Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz” dedi.

Basın toplantısı sırasında konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Gülada şunları söyledi; ”31 Mart Mahalli idareler seçimleri için il ve ilçe teşkilatımızın teveccühleri ve genel merkezimizin uygun görmesi ile Datça’dan belediye başkan adayı oldum. Vermiş olduğum adaylık kararı benim tek başıma aldığım bir karar değil. Bu karar bir anlamda Datça’nın bir irade beyanıdır. Cumhuriyetimizin 100. Yılına doğru giden süreçte demokrasinin, cumhuriyetimizin var oluş idealleri ile güçlü bir Türkiye atılımının ve değişimin canlı şahidiyiz. Tüm Türkiye’nin en ücra köşesinden tutun da şehir merkezlerine kadar tesis edilen sosyal devlet anlayışını hükümetimiz ve partilerimiz aracılığı ile hissettik. Bu hislerin tercümanı olan sizlerin heyecanına neden Datça’yı da katmayalım, neden güzel Datça’mızın yerel yönetimini iktidarımızın güzel hizmetleri ile buluşturmayalım. İnsan, inandığını yaşadığı müddetçe ideallerini sürdürebilir. Seçimler geçer, hayat devam eder, dostluk ve güzel ilişkiler baki kalır. İnandığımızda başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığına geçmişimizden şahidiz. 12 mahallemizde yapacağımız sandık çalışmalarımızla, ev ziyaretlerimizle özellikle derdine derman olmayı amaçladığımız Datçalı hemşerilerimizle hem gönül bağı kuracak hem de bu ilçemize yeni bir soluk getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Cumalı, Datça, Emecik, Hızırşah, İskele, Karaköy, Kızlan, Mesudiye, Reşadiye, Sındı, Yaka ve Yazı mahallelerimize birer çalışma ofisi açarak daha belediyeyi kazanmadan belediyenin sorun çözme ve hizmet etme mekanizmasını hemşerilerimizin ayağına götürelim. Bu gerekirse bir ev olabilir, bir minibüs tahsis edilebilir ya da boş bir dükkân olur fark etmez. Biz Datçalı hemşerilerimizden uzak kalmayacak, aramıza mesafe koymayacak dert çözebileceğimiz bir sistem kuracağız.

Unutmayın ki belediyecilik olması gerekeni yapmaktır ve bunu bir ayrıcalıkmış gibi sunmamaktır. Kalanı ise gönül inşa etmektir. Datça’nın önemli değerlerinden şair Can Yücel’inde dediği gibi; “Bazen Tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir” el ele vererek yüreklerde taht kurmak için çalışacağız.

Datça’nın geleceğini ve vizyonunu birlikte dizayn etmeliyiz. Datça’mızı şehirleştirmeden büyütmek, dev haline getirmeden geliştirmek, cüce olarak bırakmadan da güzelleştirip marka haline getirmek istiyoruz.”

Datça’nın artık silkinip kendine gelme, değişime ve gelişime kapılarını açma vaktinin geldiğini kaydeden Gülada, “Bir şey değiştiren her şeyi değiştirir. Bir adam çıkar başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi. Yedi düvele meydan okur. Onun peşinden gidenlerle birlikte nasıl ki memleketin yazgısı değişmiş, Cumhuriyet gibi Fikri hür vicdanı hür gençlerin, nesillerin yetiştiği bir ülke küllerinden doğarak yeniden kurulmuşsa bizlerde bu yola bu birlikteliğe ve sonunda yazgısı değişecek, makûs talihini yenecek bir Datça için bu sevdaya bu çalışmaya bu yorgunluğa talibiz. Bizim yoklarla işimiz olmaz. Bizim işimiz varlarla. Bizler yıkan değil yapan, unutan değil hatırlatan, yok eden değil yaşatan olacağız. Belediyecilik sadece bürokratlara bırakılamayacak kadar siyasi, sadece siyasi reflekslerle hareket edilemeyecek kadar teknik bir iştir. Bürokratik belediyecilik değil demokratik belediyecilik için yola çıktık. Bizler makam mevki sahibi olmak için hırsla değil, sahip olduğumuz makam ve mevkileri bırakarak şevkle heyecanla çalışmak için bu göreve talip olduk. Biz belediyeye talip olurken birçok sorunla başa çıkmak zorunda olduğumuzu bilerek ateşten gömleği giymeye talip olduk. Bizler bu gömlekle beraber mum misali yanacağız ki Datça’mız aydınlansın. Devletin millete husumeti olmaz ancak hizmeti olur. Hemşerilerimizin oylarına talibiz ama gönüllerine de talibiz. Bu talebimizle Datçalılar, huzurlu, mutlu, kazanımları yüksek ve çağdaş bir şehirde yaşamanın ayrıcalığını yaşamalı, iktidarın çözüm odaklı hizmetlerinden faydalanmalı ve daha göreve gelmeden işlerinin çözülebileceğini idrak etmelidirler. Güzel bir söz var. ”Acelen varsa ne işin var Datça da”. Biz hizmette acele etmeliyiz. Hesap sormak toya hesap vermek beye düşer. her daim hesap sorulabilen ve her daim hesap verebilen olacağız. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Adalet sükunet hürriyet birlik. İşte yasamız budur” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.