“FETÖ Değirmenine Su Taşıyan Başkanlar” « Hamle Gazetesi

“FETÖ Değirmenine Su Taşıyan Başkanlar”

Bu haber 10 Ocak 2018 - 1:17 'de eklendi ve 2.376 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi, Muğla’da sosyal medya kullanıcıları CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Muğla’ya da bekleriz Sayın Genel Başkanım…” diyorlar.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş’tan, bu gidişle İstanbul’dan çıkabilirse Muğla’ya da gelir… Bakarsınız Milas’a, Bodrum’a da gelir…

Herkes Kılıçdaroğlu’nun Beşiktaş Belediyesi önündeki konuşmasını konuşuyor.

… bu Belediyeden, bizim Belediye Başkanımızdan bırak öyle 1 milyon 100 bin lira, bin lira, 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa Belediye Başkanını gelin önce ben görevden alırım.

Kılıçdaroğlu böyle demişti…

Farkında mı bilmem, kendisiyle ve partisiyle de çelişkiye düşmüştü… Kılıçdaroğlu, sizce açığa alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar’a neden bu kadar çok sahip çıkıyor?

 

xx            xx            xx

Sorunun yanıtını ararken, internette Haznedar’ın disiplin maceraları ile karşılaştım.

İnsana şaşırtıcı gelmiyor, ama düşündürücü geliyor.

Haznedar açığa alınınca değil, ondan önce de gerçekten CHP’li mi, FETÖ’cü mü tartışılan bir isim… Parti çevrelerinde de adaylığına karşı çıkılmış, tepki gösterilmiş. Çünkü CHP’de son iki dönemde belediye başkan adayları partinin MYK’ya seçilmiş 5 kişi belirlemektedir. Bu 5 kişinin atadığı adaylar da hep tartışmalıdır!

Muğla’da önseçimle değil de “atama” yoluyla aday belirlenip, seçilenlerde çoğunlukla böyleler…

Ankara’daki adam Anadolu’nun herhangi bir yerindeki adayları ne bilirler? Ne kadar CHP’lidirler, FETÖ veya başka bir yapılanma ile bir ilişkileri var mıdır yok mudur, seçileceği şehre “şehremini” olabilir mi olamaz mı nasıl anlarlar?

Bir partinin adayının ne olup olmadığını, dürüstlüğünün çapını en iyi yine partinin o şehirdeki üyeleri bilmeyip de kim, kimler bilebilirler? 5 kişilik “konsey” mi?

 

xx            xx            xx

Başka yerlerde de var mıdır bilmiyorum, “Adam kavun değil ki koklayasın” diye bir söz vardır Muğla’da… CHP Genel Merkezi’ndeki o “Beşli”nin böyle bir, yani “koklamak” gibi yetenekleri mi vardır, onu da bilmiyoruz.

Ancak parti üyelerinin öyle bir yeteneklerinin olmadığını biliyoruz. Onlar kimsenin şeyini koklamazlar, ama terazileri hassastır. Kendine güvenen o teraziye çıkıyor. Güvenemeyen soluğu Ankara’da “Beşli”nin yanında alıyor…

Açığa alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Haznedar’ında zamanında adaylığı için soluğu Ankara’da o “Beşli”nin yanında alanlardan olduğu söyleniyor!

O zaman seçim bölgesinde adaylığına karşı çıkılan Haznedar, seçildikten sonra da birçok iddialarla gündeme gelmiş. Kılıçdaroğlu o günlerde Bülent Kuşoğlı, Kamil Sındır ve İlhan Cihaner’den oluşan ‘İnceleme Heyeti’ni görevlendirmiş.

Heyet, raporunda Haznedar hakkında disiplin soruşturması açılmasını ve ihraç edilmesini önermiş.

Ancak Kılıçdaroğlu o raporu sümen altı ederek konuyu kapattıktan bir süre sonra bundan cesaret alan Beşiktaş Belediye Başkanı Haznedar milletvekillerine ağır suçlama ve hakaretlerde bulunmuş. Kılıçdaroğlu ise konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine Haznedar’ı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etmiş. Fakat ihracına kesin gözle bakılan Haznedar’a sadece “uyarı” verilmiş… (!)

 

xx            xx            xx

Bu arada hafta sonunda CHP Ankara İl Kongresi’nde konuşan KılıçdaroğluEğer parti içinde iç çekişmeler oluyorsa, iç çekişmelere yol açanların bu partide yeri yok, ayrılıp gitsin” demiş.

İlginç… Nedense aynı Kılıçdaroğlu o zaman Haznedar’a “Çekip gitsin” diyememiş…

Ben hala CHP ÜyesiyimMuğla’da “İşgal altında” olduğunu düşündüğüm partide, bir ara “ihracımı” isteyenler oldu. YDK’ya kadar şikayet edildim. Aktif siyasetçi ve siyasi beklentim olmadığından olmalı, Hüseyin Anıl gibi “parti içi siyasi yasaklı” hale getirilmedim.

Beni uyarmakla yetindiler…

Şimdi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ankara İl Kongresi’nde yaptığı konuşmadan sonra “oligarklar” yine harekete geçip, ihracımı isterler mi bilemem. Ama belki “fırsat bu fırsat” deyip, Hüseyin Anıl için harekete geçebilirler.

Her ne kadar geçen yılın son günlerinde yapılan Muğla İl Kongre’si tek liste ile çekişmesiz gerçekleşmiş olsa da Hüseyin Anıl’ın parti içinde çekişme yarattığını öne sürebilirler…

 

xx            xx            xx

Hüseyin Anıl için hem Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat hem de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün kendileriyle ilgili “FETÖ’nün değirmenine su taşıdıkları” iddiasında bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olabilirler.

Ancak kamuoyunda böyle bir beklenti yok. Ama CHP kamuoyunun bir kesiminde olabilir!

Kamuoyunun beklentisi Kılıçdaroğlu’nun Beşiktaş Belediyesi önünde yaptığı konuşmada geçen “.. bizim Belediye Başkanımızdan bırak öyle 1 milyon 100 bin lira, bin lira, 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa Belediye Başkanını gelir önce ben görevden alırım.” ifadesinin gereğini yapması…

Muğla kamuoyu “AK Parti Genel Başkanı Erdoğan partili belediye başkanlarını görevlerinden istifa ettirdi. Hadi sende sözünün arkasında dur, FETÖ’ye para aktaranları görevden al” beklentisi içinde…

Benim ise böyle bir beklentim yok!

Ben, Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün değirmenine su taşıyanları partiden ihraç etsin yeter diyorum.

Hiçbir siyasi lider, parti genel başkanı bir belediye başkanını görevden alamaz, çünkü “hukukun üstünde” değildir… Belediye Başkanları tüzükle değil, yasa ile görevden alınır!

 

xx            xx            xx

Ancak sıkı durun, bugün yarın Hüseyin Anıl’a CHP Genel Merkezi’nden “Parti içinde iç çekişmelere neden oluyorsun” diye bir uyarı gelebilir. Bu iyimser tahminim. Partiden ihraç da edilebilir…

Osman Gürün ile Muhammet Tokat’ı ihraç edecek değiller ya… Bunlar Belediye Başkanı…  Hüseyin Anıl gibi eski CHP İlçe Başkanı değiller ki…

Hüseyin Anılkonuşturulmadığı” ve hatta “yuhalatıldığıİl Kongresi’nin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımlardan birinde “Herkesin merak ettiği şeyi söyleyeyim. Holiganlara yuhalatarak beni yıldıramazsınız. Bu gerçeği kimsenin duymasını istemiyorlar. Muğla Oligarşisi konuşmamı bu yüzden engelliyor. Kral çıplak Beyler…” diyerek şöyle devam ediyordu;

1 – Osman Gürün’ün FETÖ’nün lokomotifi Zaman Gazetesi’ne verdiği 49.020 TL. 2 – Muhammet Tokat’ın FETÖ İçişleri Bakanlığı İmamı olduğu söylenen Erkan Karaaslan’a ödediği 98.620 TL

Bu ayıp bu utanç sizinken ben niye yuhalandım?Ben diyorum ki bu iki belediye başkanımız; Yaptıkları utanç verici harcamaları için; 1 – Tüm seçmenlerinden ve Muğla, Milas halkından partililerimizden özür dilemelidirler. 2 – FETÖ’ye kaptırdıkları bu paraları belediyelerinin kasasına geri yatırmalıdırlar. 3 – Önümüzdeki 2019 döneminde hiçbir yere aday olmamalıdırlar.

İşte iç çekişme veya çekiştirme…

 

xx            xx            xx

Ben sosyal medya paylaşımlarındaki gibi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Gelin Beşiktaş Belediyesi önündeki konuşmanıza sadık kalın ve bu iki başkanı görevden alın” çağrısı yapmayacağım. Yapamam. Buna hakkım ve haddim olmaz!

O hukuki bir durum…

Memleketin Savcısı var, Hakimi var… Hüseyin Anıl’ın iddiaları ile ilgili Hukukun yapması gereken bir şey varsa, yapar… Ben “Siyasetin” yapması gerektiğinin peşindeyim…

Ortada “FETÖ’ye 1 kuruştan fazla para aktardıklarına” dair “iddia” değil, belgeli bir “fiil” bulunduğuna göre, bu iki belediye başkanını partinizden ihraç edebilirsiniz. Hadi ihraç edin diyorum…

Görünen o ki şu anda görevde olan, “atama aday olarak” iş başına gelmiş belediye başkanları genellikle ve pek çok bakımdan “arızalı” belediye başkanları. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu 2019 seçimleri için geri sayım da başlamışken, “arızayı” ancak adaylarını “üyelerle önseçim” yoluyla belirleyerek giderebilir.

Yoksa CHP yerel seçimlerde bazı il ve ilçelerde “adaysız” kalabileceği gibi, seçimden sonra “başkansız” da kalabilir…

Yarın bir gün Muhammet Tokat veya Osman Gürün; ya da her ikisi birden “yargı kararı” ile açığa alınırsa “Bu siyasi bir karardır” demenin hiçbir anlamı olamayacağı gibi, bu söylem siyasetende CHP’nin hiçbir işine yaramayabilir…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Genel Merkez Yönetimi’nin yol yakınken partiyi, parti üyelerinin “vicdanına” teslim etmesinde yarar var gibi… Yarın geç olabilir…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
sefa akay 10 Ocak 2018 / 09:30

özcan bey beşiktaş belediye başkanının adını yanlış geçmişsiniz. Murat Haznedar değil, Hazinedar..

mehmet kaya 10 Ocak 2018 / 10:10

Baykal’a kurulan kaset tuzağı ve internete servis edilmesi bunun neticesinde, CHP deki genel başkan değişiklikleri irdelenmeden, CHP deki çalkantılar durulmaz. Partiye hakim olamayan bir genel başkan bulunmaktadır. 2014 yılı yerel seçimlerinde aday adayı olan (dolgu aday değil, gerçek aday) şahıslara sorun size anlatsınlar neler yaşadıklarını ve nelerle karşılaştıklarını. Ak Parti ve MHP kendi içerisinde FETÖ temizlikleri yaptı ve FETÖ terör örgütüyle mücadele ettiler ve etmeye devam ediyorlar. CHP ise hiçbir şey yapmadığı gibi FETÖ cü bilinenlere hep sahip çıktı. Çıkmaya devam ediyor. Bank Asya’nın önünden geçenlere yaptırımda bulunuldu. Ama Bank Asya’ya MUSKİ nin su paralarını yatırın diye hesap açanlara hiç bir şey olmadı. Ki, bu hesapta FETÖ cülük te milat kabul edilen 17 ve 25 aralık 2013 tarihi sonrası 2014 yılı mart seçimlerinden sonra açıldı. Su abonelerine BANK ASYA da açılan hesapların numaralarını sms ile gönderdiler. Kılıçdaroğlu yanlışları sahip çıktıkça tabanı İYİ Partiye kaçıyor haberi yok. Son kamuoyu araştırmalarında oyları yüzde yirmiye düşmüş. Yanlışı yanlış diyeceksiniz. Doğruya doğru.

Reşat Öztepe 10 Ocak 2018 / 13:45

Gocuman; Düünkü yaınız ve bugünkü yazınızda ok önemli paylaşımlar yapıyorsunuz. Kamu Oyunu Objektif aydınlatma adına teşekkür ediyorum Dünkü Yazında “Kayyumlu Demokrasi olmaz diyesiniz gelmiş” amma Diyarbekir de ve mardin de van da neler yaptıklarını gördük. Eğer Hüseyin ANIL Beyefendinin iddiası var ırta yerde duruyor. Müfettişlerde inceliyor. Başka Banka mı? yok Başka Gazetemi? yok diyesim geliyor.
bakalım sonucu nereye varacak. sevgi ve saygı.“1 – Osman Gürün’ün FETÖ’nün lokomotifi Zaman Gazetesi’ne verdiği 49.020 TL. 2 – Muhammet Tokat’ın FETÖ İçişleri Bakanlığı İmamı olduğu söylenen Erkan Karaaslan’a ödediği 98.620

salihdemir 10 Ocak 2018 / 20:36

Genel Başkan partide hakkı hukuku ve adaleti sağlamaya çalışıyor ama etrafında bulunanların hak hukuk ve adaletle ilgilerinin olmadığı CHP İl Kongresinde ortaya çıktı. Genel Başkan yardımcısı sıfatını taşıyan Erdal Aksünger’in divan başkanlığında foyası ortaya çıktı. CHP bu kişilerle yönetiliyorsa çok yazık. Suçlu olanlar birleştirici ve bütünleştirici konuşma yapan halkın oylarıyla seçilmiş Marmaris Belediye Başkanı sayın Ali Acar’ı Milas Belediye Başkanının getirdiği bindirilmiş kıtalara bozuk para attırılıp yuhalattılar. Hüseyin Anıl ve Dursun Kaplan’ı konuşturmayıp yuhalattılar. Divanda görev alanlardan hiç ses çıkmadı. Ya bozuk para atmışsın ya da taş ikisi de aynı. Bu kadar düşmanlık mı olur. Yazık değil mi CHP’ye bu kadar oy vermiş kişilere. Muğla’da partinin tabanı kaymadan, biatçı yönetimler biran önce görevlerini bıraksınlar. Seçimlere kadar partinin derlenip toparlanması için hakkı, hukuku, adaleti, barışı ve özgürlüğü savunan, partililere sahip çıkacak parti örgütlerinin biran önce oluşması gerekir. Partinin tabanı biatçı yönetimleri istemiyor.