Fethiye’ye oyuncak ve kitap kumbarası « Hamle Gazetesi

Fethiye’ye oyuncak ve kitap kumbarası

Bu haber 21 Şubat 2013 - 18:49 'de eklendi ve 1.341 kez görüntülendi.

oyuncakfethiye3526453Fethiye Belediyesi, kullanılmayan ya da kullanıldığı halde paylaşılmak istenen oyuncak ve kitap kumbarasını hizmete açtı.
Haber merkezi
Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önüne yerleştirilen ilk ünite ile başlayan projenin verimli hale gelmesi sonucu ünitelerin arttırılacağı belirtildi. Proje, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş’ın üniteye attığı ilk kitap ve oyuncak ile birlikte hayata geçti.
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından bölgede ilk kez gerçekleştirilen “senin olsun diye paylaşıyorum” projesi başlatıldı. Bu proje ile kullanılmayan veya paylaşılmak istenen oyuncak ve kitapların geri dönüştürülerek kullanılabilir hale getirilmesi amaçlanıyor. Kullanılmayan oyuncak ve kitapların Fethiye Belediye Kültür Merkezi önüne yerleştirilen üniteye atılarak belli orana ulaşması sonucu israfı önleyerek, oyuncak ve kitapların köy okullarına ya da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması planlanıyor. Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Hatice Selver Kabak proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu proje ile kullanılmayan ya da kullanılarak çöpe atılmasının önüne geçilmesi açısından oyuncakların ve kitapların geri dönüşümünün sağlanması amaçlanmıştır. İkinci el kitap ve oyuncakların belediye kültür merkezi önüne yerleştirilen kumbara içerisine atılarak değerlendirilmesi neticesinde köy okullarında ya da köylerdeki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşılması hedeflenmektedir. Projenin başlangıcı Fethiye Belediye Kültür Merkezi önü olup, verim alınması takdirinde tüm ilköğretim okullarına yerleştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.
TALAŞ, “PROJEYE DESTEK OLALIM”
Proje ilk olarak Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş’ın üniteye kitap ve oyuncak atması ile hayata geçti. İlk oyuncağı ve kitabı üniteye atarak projeyi başlatan Belediye Başkan Yardımcısı Talaş, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzün çocuklarımıza yönelik bölgede ilk kez Fethiye’de başlattığı güzel bir proje oldu. Bu proje ile aileler, oyuncakları ve kitapları, almaya gücü yetmeyen kişiler ile paylaşacaklar. Dolayısıyla biz de Fethiye Belediyesi olarak bu ünitede biriktirmeyi hedefliyoruz. Tüm Fethiyelileri bu projeye destek olmaya ve mutluluğu paylaşmaya davet ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.