Fethiyeli dalgıçlar Atatürk’ü deniz altında andı « Hamle Gazetesi

Fethiyeli dalgıçlar Atatürk’ü deniz altında andı

Bu haber 11 Kasım 2013 - 23:14 'de eklendi ve 724 kez görüntülendi.

Fethiyeli dalgıçlar, Atatürk’ün ölümünün 75. yıldönümü nedeniyle deniz altında bir anma etkinliği düzenledi.

Haber Merkezi

Fethiye Körfezi’nin 10 kilometre açığındaki Dalyan deresi dalış bölgesinde yapılan anma etkinliğine 3 dalgıç katıldı. Bir grup dalgıç tekneden bu anlamlı dalışa katılan ekibi dikkatle izledi.

Fethiye Körfezi’nin 10 kilometre açığındaki Dalyan deresi dalış bölgesinde yapılan anma etkinliğine 3 dalgıç katıldı. Elite Diving ve Dıvers Delight dalgıç okullarından dalgıçlar Turgay Doğan, Aydın Tanal ve Ferhat Karaoğlan ellerinde Atatürk posteri ve Türk bayraklarıyla yaklaşık 6 metreye dalarak, Atatürk’ü anmak için geçit töreni yaptı. Balıklarla birlikte yüzen dalgıçlar su altında duygusal görüntüler oluşturdu.

12 ay boyunca dalış yapılan Dalyan Deresi dalış bölgesinde deniz altında Türk Bayrağı açan Turgay Doğan, içinden İstiklal Marşını okuduğunu söyledi. Ölüm yıldönümünde Atatürk’ü, farklı bir etkinlikle anmak istediklerini anlatan dalış eğitmeni ve sualtı rehber balık adam Turgay Doğan, su altında Atatürk posteri ve Türk bayrağıyla yüzerken farklı duygular yaşadıklarını belirterek, “Ben içimden sürekli İstiklal Marşı’nı okudum. 10 Kasım bizim için çok özel bir gün. Çok duygulandık” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.