Fethiye’de yılın sürücüleri ödüllendirildi

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 18:12 'de eklendi ve 740 kez görüntülendi.

yilinsuruculeri1231354643Fethiye’de Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında yılın sürücüsü seçilen Osman Ünsal, Murat Tümen ve Nabi Ateş ödüllendirildi.
Haber Merkezi
Fethiye’de Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında yılın sürücüsü seçilen Osman Ünsal, Murat Tümen ve Nabi Ateş ödüllendirildi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile Belediye Trafik müdürü Fikret Kaynak’ta Trafik eğitim parkı yapımı ve Fethiye’deki trafik düzenlemeleri nedeniyle Fethiye Fen Lisesi müdürü Selami Uslu’da Trafikte saygı projesi nedeniyle ödüllendirildiler. Fethiye’de okullar arası Kompozisyon yarışmasında Belediye Fen Lisesi Öğrencisi İrem Su Ölmez aynı okuldan Nilgün Toker ve Ömer Özyer Anadolu Lisesinden Nikola Melisa şiir dalında karagesik ortaokulundan dalında Nergiz Orhan, Özel Fethiye ortaokulundan Doğukan Sabancı veaynı okuldan Hande Özgün resim dalında da Özel ata İlkokulundan Yağmur Sarıoğlu Özel Fethiye İlkokulundan Metehan Özgür ve Şehit Gürcan Akan İlkokulundan İlknur İnce dereceye girerek ödüle layık görüldüler. Yılın sürücüleri ile öğrencilere plaket ve ödüllerini Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye Emniyet Müdürü Hüseyin Kocabıyık, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tacettin Aldemir, Metin Delibaş jandarma trafik tim komutanı Güven Zağıl sundu.
Törende konuşan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin önemine değinerek sürücü kursları yanı sıra lise döneminde iyi bir trafik eğitimi yapılmasını son sınıfta yapılacak sınavlarda sürücü belgesi verilebileceğini söyledi.
Fethiye ilçe Emniyet müdürü Hüseyin Kocabıyık ise “Trafik tanımını yaparak Trafik kazalarında insan unsurunun kazaya etki eden en önemli faktör olduğu bir gerçektir. 15-19 yaş gurubu gençlerin ölüm nedenleri arasında trafik kazaları birinci sırada 10-14 ve 20-24 yaş grubundakilerin ölüm nedenleri de ikinci sırada diyerek toplumsal sorumluluk ve trafik eğitim ve kültürünün sevgi- saygı ve hoşgörü değerlerinin her geçen gün artarak dalga yayılacağını trafiğin stres yüklenme ruh ve beden sağlığını bozma aracı ve alanı değil, keyif ve mutlulukların yaşandığı doğal yaşam ve kavuşma alanları ve araçları haline getirileceğini belirtiyor kazasız ve cezasız günler diliyorum” dedi.
Törende şiir ve kompozisyon yarışması birincileri de eserlerini okurken tören sonunda protokole trafik memuru Mehmet zeybek tarafından eğitim çalışması verildi. Mehmet zeybek Emniyet kemerinin sürücülerce mutlaka takılmasını istedi. Törene Fethiye şöferler odası Başkanı Hayri Topçu ve Esnaf odası Başkanı Mehmet Soydemir ve öğrenciler de katıldı.tören sonunda Trafik stantları gezildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.