FETHİYE’DE SARIGÜL RÜZGÂRI ESTİ « Hamle Gazetesi

FETHİYE’DE SARIGÜL RÜZGÂRI ESTİ

Bu haber 09 Mayıs 2013 - 0:08 'de eklendi ve 1.435 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Geçtiğimiz hafta içinde Fethiye İlçesinin Kumluova beldesinde güzelliklerle dolu bir gün yaşandı. Kumluova belediye başkanı Alim KARACA’nın önderliğinde bir okul açılışı gerçekleşti. Türkiye’nin en büyük Profesör Doktorlarından olan aynı zamanda onlarca mülçeliye ders verip Kaymakam ve Vali olmasını sağlayan Hayırsever Prof. Dr. Ayhan ÖNDER kendi adına verilen çok programlı bir lise yaptırdı. Açılışta Kaymakam Ekrem ÇALIK, Şişli belediye başkanı Mustafa SARIGÜL, CHP milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin DEMİR, Ömer Süha ALDAN, MHP milletvekili Mehmet ERDOĞAN, İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR, okulu yaptıran Prof. Dr. Ayhan ÖNDER, Fethiye AKP İlçe başkanı Mustafa Ali, Fethiye MHP İlçe başkanı Hamdi GÜRBÜZ, Fethiye İlçe Milli Eğitim müdürü Yüksel GÜLTEKİN, belediye başkanı Alim KARACA, çevre beldelerin belediye başkanları, yörenin il genel meclis üyeleri ve halk topluluğu katıldı. Milli Eğitim müdürü Yüksel GÜLTEKİN Şişli belediye başkanı Mustafa SARIGÜL’den Kumluova beldesine Şişli Anadolu Lisesi yaptırılması talebinde bulundu. Bu önemli konuyu önem veren Sayın Sarıgül’de beldeye bir okul yaptırılması için söz verdi.
Kumluova beldesinde Sayın Sarıgül’e, Sayın Önder’e değişik siyasi partiler tarafından aşırı ilgi gösterildi. Siyasiler okulun yapımını üstlenen Prof. Dr. Ayhan ÖNDER’E ve beldeye bir okul yaptırma sözü veren Şişli belediye başkanı Mustafa SARIGÜL’e ömür boyu unutmayacaklarını dile getirdiler.
Lisenin yapımını üslenen Fethiye Kumluova beldesinde Prof. Dr. Ayhan ÖNDER’İ çok programlı lisenin açılışında konuşmacılar birer konuşma yapıp Ayhan ÖNDER hocaya onurlandırdılar. Kumluova beldesinin DSP’li çalışkan belediye başkanı olan Alim KARACA bir jest yapıp İstanbul Şişli belediye başkanı Mustafa SARIGÜL’ü davet etmesi açılış anında vatandaşların Sayın Sarıgül’e yapmış olduğu konuşma anında aşırı sevgi gösterilerinde bulunduğu dikkat çekti. İstanbul’dan Fethiye Kumluova beldesine özel bir helikopterle gelen onlarca koruması ile beldede dolaşan Mustafa SARIGÜL açılışta gazetemize yapmış olduğu açıklamasında:
Beldenizdeki caminizin bazı yerleri yıkık dökük.15 gün içinde Şişli belediyemizden göndereceğim Din adamları ekibi yapmış oldukları çalışmalar sonrası caminiz onarıma geçecek ve güzel olacak. Yine ayrıca belediye başkanınız Alim KARACA eğer bir arsa tahsis ederse buraya bir meslek yüksek okulu yaptıracağım. Şu anda değerli hocamızın yaptırmış olduğu çok programlı lisede okuyan 87 öğrenci ile 13 öğretmeni ile birlikte 19 Mayısta İstanbul’a davet ediyorum. Burada da benim iki gün misafirim olurlarsa memnun olurum dedi. Sarıgül’ün bu güzel müjdeli konuşmalarından sonra başta mülki erkân olmak üzere vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri gösterilen Şişli belediye başkanı Fethiye halkının kendisine göstermiş olduğu ilgiden dolayı da teşekkür etti.
Kumluova belediye başkanı Alim KARACA ise yaptığı konuşmasında:
Okulumuzu yaptıran Prof. Dr. Ayhan ÖNDER’E beldeme büyük katkıları olan ve daima katkısı olacak olan Şişli belediye başkanı Mustafa SARIGÜL’e davetimize katılıp bizleri onurlandıran yetkililere ve belde halkıma teşekkür ederim dedi. Daha sonra başkan KARACA Sayın Sarıgül’e yaptıracağınız okulun arsası Muğla İl genel meclis başkanı Cemal GÜRPINAR ve Meclis üyelerinin onayından geçtiğini belirttiğini belirtmesi üzerine Sayın Sarıgül’de her şeyin en kısa zamanda yerine getirileceğinin sözünü verdi.
İstanbul Şişli İlçesinin başarılı ve çalışkan belediye başkanı Mustafa SARIGÜL Kumluova beldesinde kendisine gösterilen ilgiden dolayı memnun ayrılırken onlarca koruma eşliğinde özel bir helikopter’e binerek Fethiye belediye başkanı Behçet SAATÇİ’nin makamına gidip Fethiye belediyesi bando takımı ile Sayın Sarıgül’e devlet adamları gibi bir karşılama töreni yapıldı. Fethiye İlçesinde de siyasi görüşler bakılmaksızın MHP’li bir belediye başkanı bir DSP’li belediye başkanını sevgi gösterileriyle karşılaması Fethiye’de güzel bir siyasi rüzgârın estiğini gösterdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.