Fethiye’de sahildeki restoran yıkıldı

Bu haber 29 Mayıs 2013 - 21:06 'de eklendi ve 835 kez görüntülendi.

sahilderestoranyikildi13215456413213Fethiye Belediyesi ile arasında bir süreden buyana devam eden hukuk mücadelesi sonrası çıkan tahliye kararı ile sahil bandında bulunan restoran tamamen yıkıldı. Belediye zabıta ekipleri gözetiminde yapılan yıkım olaysız geçti.
Haber Merkezi
Fethiye’de sahil bandında bulunan Yakamoz Restoran ile Fethiye Belediyesi tarafından bir süredir devam eden hukuk mücadelesinin ardından, tahliye kararı çıktı. Karar sonrası restoran boşaltılarak, başka işletmeciye verilmeden Fethiye Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirildi. Pazartesi günü tahliyesi gerçekleştirilen restoran, sabah saatlerinde gelen Fethiye Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Restorana ait birçok malzeme bahçede beklerken, restoran önündeki gölgeliklerin demirleri de kesilerek kaldırıldı. Akşam saatlerine kadar kepçe, kamyon ve itfaiye aracıyla süren yıkım çalışmasını sahil bandından geçen turistlerde şaşkınlıkla izlediler.
Tahliye kararı sonrası bir açıklama yapan Suat Erçetin, “Bizim için sürpriz bir karar oldu. Adalete güveniyoruz. Yapılan yanlış bilgilendirmeler ile hukuk katledildi. Bu olay kamu gücünün art niyetli olarak kullanılmasıdır. 15 günde yıkım kararı alındı. Yargıtay’da bildiğimize göre karar en az bir yılda çıkıyor. Bizim karar ise jet hızı ile 15 günde çıktı. Buradan 50 kişi ekmek yiyordu. Bu olanları Allah’a havale ediyorum. Biz haklıyız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.