Fethiye’de mezarların taşları kırıldı « Hamle Gazetesi

Fethiye’de mezarların taşları kırıldı

Bu haber 12 Haziran 2013 - 10:32 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

mezartaslarikirildi1231654Ölüdeniz Çatallar Mezarlığı’nda bulunan bazı mezarlar belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Mezar ziyaretine gelen aileler gördüklerine inanamadı.
Haber Merkezi
Ölüdeniz Çatallar Mezarlığı’nda bulunan bazı mezarlar belirsiz kişiler tarafından tahrip edildi. Mezar ziyaretine gelen aileler gördüklerine inanamadı. Ölüdeniz Çatallar mezarlığında bulunan bazı mezarların çevresindeki duvarlar ve oturmak için konulan banklar tahrip edildi. Mezarlığa gelen aileler bu durumu görünce gözlerine inanamadılar. Zaman zaman bu şekilde tahriplerin olduğu öğrenilirken, mezarlıkta güvenlik önlemleri alınması istendi.
1 Şubat tarihinde vefat eden Hasibe Tekkardeş’in mezarının tahrip edildiğini belirten kızları Aysel ve Birgül Tekkardeş “bir an önce bunu yapanların bulunmasını istiyoruz” dediler.
Mezarların çevresindeki duvarların yıkıldığını belirten kardeşler “Mezarlık aydınlatılması lazım. Daha öncede böyle şeyler yaşanmış ama kimse üstüne gitmemiş. Biz bunu kim yapıyorsa bulunmasını istiyoruz. Mezarların mermerlerini kırıyorlar. Duvarları yıkıyorlar. Bu bir hakarettir. Bunu ancak hasta ruhlu birisi yapabilir” dediler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.