Fethiye’de “Benim oğlum suç işlemeyecek” projesi « Hamle Gazetesi

Fethiye’de “Benim oğlum suç işlemeyecek” projesi

Bu haber 13 Kasım 2013 - 23:02 'de eklendi ve 570 kez görüntülendi.

ffethiyyyebenimoglumsucFethiye Belediyesi Kadın Meclisi tarafından ilçede aile içi şiddetin önlenebilmesi için “Benim oğlum suç işlemeyecek” isimli proje başlatacak.

Haber Merkezi
Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi Kader Şarlak başkanlığında toplanarak önümüzdeki günlerde yapılacak etkinlik ve uygulamaya konulacak projeleri görüştü.

Fethiye’deki Yüksek Okul öğrencilerinin de destek vereceği projelerle ilgili olarak bir açıklamada bulunan Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Kader Şarlak, şunları söyledi:

“Aile içi şiddetin önlenebilmesi için bu güne kadar bazı çalışmalar ve araştırmalar yapmıştık. Bunun sonuçlarını aldık. Fethiye’de bize intikal eden ve ilgilendiğimiz 6-7 aile içi şiddete maruz kalmış kadınlarımızı Kadın sığınma evinde barındırıp sorunlarını çözmeye çalıştık. Yıl boyunca özellikle okullarda farkındalık eğitimleri verdik. Şimdi aile içi şiddetin önlenebilmesi için ‘Benim oğlum suç işlemeyecek’ isimli proje başlatacağız. Bu projede aile içi şiddetin önlenebilmesi için diğer aile üyelerinin de ve erkeklerinde bunun içine alarak eğitimleri çocukluktan başlatacağız.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.