Fethiye’de anlamlı bağış

Bu haber 27 Temmuz 2013 - 11:01 'de eklendi ve 972 kez görüntülendi.

AMLAMLİBAGİS12316346451321Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Fethiye İşletmecilik Fakültesi inşaatının bir an önce yapılabilmesi için hayırseverlerden destek yağmaya başladı.
Haber Merkezi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Fethiye İşletmecilik Fakültesi inşaatının bir an önce yapılabilmesi için hayırseverlerden destek yağmaya başladı. Hayırseverlerce 200 Bin TL’lik oldukça anlamlı bir bağış daha gerçekleştirildi.
İki yıl önce Menderes Bulvarı Kipa Kavşağı yakınında meydan gelen trafik kazasında hayatın kaybeden Umut Ertürk’ün anısın yaşatmak isteyen emekli öğretmen baba Hamdi Ertürk, anne Sebahat Ertürk ve kız kardeş Özlem Ertürk Fakültenin yapımına 200 Bin TL bağışta bulundu.
Muğla Sıtkı koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar Emekli öğretmen Hamdi Ertürk’e günün anısına plaket sunarken “Umut Ertürk” adının fakültenin bir amfisine verileceğini ve isminin yaşatılacağını söyledi.
Bağış töreninde duygusal anlar yaşanırken İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Gavcar “Fakültemize bağışlar devam etmektedir. Bu bağış çok anlamlıdır.” derken, baba Hamdi Ertürk şunları söyledi:
“Ömrünü eğitime adamış bir kişi olarak Fethiye’ye kurulacak İşletme Fakültesine Fethiye’de yaşayan herkesin katkıda bulunması gerektiğine inanıyorum. Oğlumun adını yaşatabilmek için bir birime adının verileceğini öğrenince ayrı bir sevinç duydum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.