Fethiye’de 3 iftar çadırı ilk gün hizmet verdi

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 9:56 'de eklendi ve 1.610 kez görüntülendi.

fetniyeiftar13164641313103Fethiye Belediyesi bu sene Ramazan ayında iftar çadırını üçe çıkardı. Ramazan ayının ilk gününde binlerce vatandaş, oruçlarını çadırlarda açtı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da, Ramazan ayının ilk orucunu şehir merkezindeki iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açtı. Görevli personelle görüşen ve dağıtım kontrollerini izleyen Başkan Saatcı, ezan sesinin duyulmasıyla birlikte vatandaşlarla beraber orucunu açtı.
Haber Merkezi
Fethiye Belediyesi bu sene Ramazan ayında iftar çadırını üçe çıkardı. Ramazan ayının ilk gününde binlerce vatandaş, oruçlarını çadırlarda açtı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’da, Ramazan ayının ilk orucunu şehir merkezindeki iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açtı. Görevli personelle görüşen ve dağıtım kontrollerini izleyen Başkan Saatcı, ezan sesinin duyulmasıyla birlikte vatandaşlarla beraber orucunu açtı.
İftar çadırını ziyaret eden Başkan Saatcı, vatandaşların Ramazan-ı Şeriflerini kutladı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Mehter Takımı iftar öncesinde konser verirken, ezanın okunmasıyla birlikte Belediye Mezarlıklar Müdürü Osman Musluk tarafından dualar edildi. Ramazan ayının ilk orucunu Köprübaşı’nda kurulan iftar çadırında açan Başkan Saatcı, “Her şeyden önce Saygıdeğer Fethiyelilerin Ramazan-ı Şerifini canı gönülden tebrik ediyorum. Allah-ü Teâlâ inşallah ağız tadıyla Ramazan ayında orucumuzu tutmayı, arkasından da sağlıklı huzurlu olarak bayrama kavuşmayı hepimize nasip eylesin. Tabi, biz Ramazan ayında iftar çadırlarını gelenek haline getirdik. Türkiye’de de çok güzel şekilde uygulamaları yapılıyor. Burada iyi bir dayanışma örneği gösteriliyor. Bu anlamda bu işe ekonomik anlamda destek veren tüm arkadaşlarıma huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Allah-ü Teâlâ şimdiden yaptıkları ve yapacakları hayır ve hasenatları kabul eylesin. Tabi bunlar bir emek ve çabanın karşılığı ortaya çıkıyor. Bu emek ve çabada Fethiye Belediyesinin büyük bir katkısı olduğu gibi, hayırsever insanlarımızın da çok büyük etkisi var. Bizim çeşitli birimlerimiz, başta Zabıta Müdürlüğü olmak üzere bu işin hatasız, eksiksiz giderilmesi için büyük çaba gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.
Evlerinden çıkamayanlara sıcak yemek servisi…
Evinden çıkamayan vatandaşların evlerine her yıl olduğu gibi bu yılda sıcak yemek servisinin yapıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Saatcı, “Sadece burada insanlarımıza yemek vermekle birlikte kalmıyoruz. Benim için çok önemli olan, Fethiye de 120 tane bizim tespit ettiğimiz aile var. Evinden çıkamayan, bu çadırlara gelip yemek yiyemeyen ailelerimiz var. Onların evine de bu sıcak yemeklerden arkadaşlarım dağıtım yapıyor. Bu bana göre, burada yemek vermekten çok daha ulvi, çok daha doğru bir iş. Ramazan hoşgörüdür. Ramazan günahlardan arınmadır. Ramazan nefisten Allah-ü Teâlâ’ya sığınmadır. İnşallah Allah-ü Teâlâ İslam coğrafyasında gerçekten hepimizin yüreğini burkan, savaşların, iç kavgaların, iç müdahalelerin son bulduğu günlerin vesilesi olsun. Mübarek Ramazan ayı, ayrıştırmanın körüklendiği ortamda, hoşgörünün, barışın, kucaklaşmanın, kendinden olmayanı farklı görmemenin, farklı fikirlere saygı göstermenin günlerinin geldiğinin temennisi olsun. Bu vesile ile herkesin Ramazan ayını canı gönülden kutluyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.