Fethiye’de 129 sığınmacı yakalandı « Hamle Gazetesi

Fethiye’de 129 sığınmacı yakalandı

Bu haber 05 Kasım 2015 - 0:31 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

FETHİYE'DE 129 SIĞINMACI YAKALANDI 14 METRELİK BOTLA 129 SIĞINMACI KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI14 metrelik botla 129 sığınmacı kaçmak isterken yakalandılar.

Muğla’nın Fethiye İlçesinden yasa dışı yollarla Yünanistan’ın Rodos adasına kaçmaya çalışan çoğunluğu Suriyeli 129 kaçak göçmen Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik 65 Bot Komutanlığı işbirliği ile yakalandı.
Ölüdeniz Mahallesi Gemiler koyundan yaklaşık 14 metre boyundaki bir hizmet botuna binen çoğunluğu Suriyeli ve Afganistanlı toplam 129 kaçak göçmen 5 mil açıkta tekne arızalanınca Sahil Güvenlik ve Jandarmanın birlikte yaptığı operasyonla yakalandılar. Denizde havanın oldukça kötü olması nedeniyle sabaha karşı erken saatte devriyeye çıkan Sahil Güvenlik 65 Botu gemiler koyundan 14 metrelik hizmet botuna binen 33’ü çocuk,31’i bayan 65’i erkek çoğunluğu Suriyeli ve az sayıdaki Afganistan uyruklu göçmenleri Ölüdeniz’e 5 mil açıkta dalgalar arasında gördüler. Jandarma ile işbirliği yapan Sahil Güvenlik ekibi makinesi arızalanan bota yaklaştığında 129 kaçak göçmeni yakaladı.
Teknede soğuk hava ve rüzgar nedeniyle üşümüş vaziyetteki çocuk, kadın ve diğer göçmenler hemen Sahil Güvenlik Botuna alındılar. Göçmenlerin kaçmaya çalıştığı arızalanan tekne sahil güvenlik botuna bağlanarak Fethiye Limanına çekildi. Kaçak göçmenler gurup gurup tekneden indirilip ifadeleri alındı. Bazı çocukların ağlaması görenleri üzüntüye boğdu. Kaçak göçmenlerin bir gece önce Antalya’dan Gemiler koyuna getirilip bırakıldığı organizatörlerinde kayıplara karıştığı öğrenildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.