Fethiye ve Seydikemer İlçeleri Emrah Doğu’ya Hayır Dedi

Bu haber 30 Mart 2015 - 0:23 'de eklendi ve 1.169 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz Cumartesi günü CHP’nin temayül yoklaması yapıldı. 28 milletvekili aday adayı arasında tahmin edilen isimler sıralamada yerlerini aldılar. 1. Av. Akın Üstündağ, 2. Prof. Dr. Nurettin Demir, 3. Av. Burak Erbay, 4. Emrah Doğu, 5. Süleyman Girgin ve birde ikinci sırada kontenjan adayı olunca altı isim belirlendi. CHP’nin ön yoklaması yapılmadan 15 gün önce Gazeteci Yazar Özcan Özgür: Hüseyin Abi ne olur bu seçim dedi? Ben de: Nurettin Demir, Av. Akın Üstündağ, Av. Burak Erbay ilk üçte yerlerinin alır diye söylemiştim. Ayrıca Mustafa Öztürk ve Emrah Doğu’nun ilk üç sıralamaya kesinlikle giremeyeceğini dile getirmiştim ve doğru da çıktı. Ancak doğruyu söylemek gerekirse Emrah Doğu başta olmak üzere kurmayları ile birlikte gece gündüz çalışmalarına rağmen yine milletvekili olamadı. Tabi bu da CHP içindeki ikiliklerden kaynaklandığı dile getiriliyor. Sayın Doğu’da kabahat yok mu elbette var.

Sevgili Özcan Özgür yanıldığımı söyledi. 1. Prof. Dr. Nurettin Demir, 2. Emrah Doğu’nun milletvekili sıralamasında yer alacağını söyleyince ben de şöyle konuştum: Emrah Doğu’nun kendi memleketi olan Fethiye ve Seydikemer’de bile oyu yok dedim. Bu konuşmayı niçin söyledim Fethiye ve Seydikemer’deki partili dostlarımla fikir alışverişinde bulundum. Hele hele eski ilçe başkanları, eski meclis üyeleri bir eski milletvekilleri her nedense Emrah Doğu’ya karşı bir sitemleri olduklarını söylediler ve dediğimde doğru çıktı Emrah Doğu Fethiye ve Seydikemer’de sonuncu oldu.

Sevgili okurlarım, Marmaris ve Bodrum İlçelerinin CHP delegeleri eğer Emrah Doğu lehine oy kullanmamış olsalardı en son sırlarda görülüyordu ve seçimden önce benim düşünmüş olduğum bilgiler doğru çıktı. Av. Akın Üstündağ 5 yıldan bu yana Muğla’nın ilçelerini ve mahallerini karış karış dolaştı, bileğinin hakkı ile 1. sıra milletvekili adayı oldu. Tabi bu ara Sayın Üstündağ gitmiş olduğu yerlerde partililer tarafından saygı gösterileri ile karşılandı, böylelikle de hakkını almış oldu.

Sevgili okurlarım, Prof. Dr. Nurettin Demir’e gelince 2. sıra milletvekili adaylığını kazandı. Nasıl kazandı biliyor musunuz? Av. Akın Üstündağ gibi gitmediği yer kalmadı. CHP delegesi de Sayın Demir’e oylarını verip sevindirdiler. Av. Burak Erbay’a gelince genç ve dinamik olmasının avantajlarını kullanıp az bir oy farkı ile üçüncü sıraya getirildi. Sayın Erbay gitmiş olduğu ilçelerde yapmış olduğu güzel konuşmalarla CHP tabanını etkiledi ve oyları aldı. Sayın Erbay’ın önünde ikinci sıra kontenjan adayı var ama onun için hiç sıkılmasın. Çünkü CHP Muğla’da dört milletvekili çıkaracak diyorlar.

Sevgili okurlarım, Emrah Doğu için yazımın başında söylediğim gibi kendi ilçesinden oy alamayınca yine bu seçimlerde de milletvekili olamadı. Süleyman Girgin’e gelince piyasaya geç çıktı ve istenilen düzeyde de oy aldığını söyleyebilirim. Ve tahmin edilenden fazla oy alıp milletvekilliği için uğraş verdiği de görüldü. Olur mu böyle şeyler elbette olur sevgili okurlarım. Şimdi sıra Muğla CHP’sinin el birliği içinde olup Av Burak Erbay’ın 4. sıradan milletvekili olması için uğraş vermeleri gerek. Bu da olur mu elbette bu da olur sevgili okurlarım.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.