Fethiye Siyasetinde Neler Oluyor?

Bu haber 25 Eylül 2014 - 10:57 'de eklendi ve 922 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Fethiye Siyasetinde Neler Oluyor?

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım uzun zamandır Fethiye ilçesi ile ilgili siyasi bir yazım olmamıştı. Çoğu vatandaşında bildiği gibi Fethiye halkının çoğunluğu bilinçli seçmendir. Siyasi görüşleri ne olursa olsun adam gibi adam olan adaylara oy vermeye çalışırlar. Benim de Fethiye ilçesinde birçok dostum olduğu için zaman zaman beni arayıp kendi ilçeleri ile ilgili yazılar yazmamı istemekteler. Bu şirin ilçemiz Muğla’ya biraz mesafeli olduğu için gelip gitme imkânımız olmuyor diyebilirim. Ancak önümüzdeki günlerde bu güzel ilçemize gidip birçok haberle döneceğim. O zaman Fethiye ilçesinden çok sayıda yazılarım olacak.

Sevgili okurlarım şimdi gelelim Fethiye siyasetine. Bu ilçede CHP, AKP, MHP’de güçlü partiler olarak görülmekte. Beş yılda bir yapılan genel seçimlerde bu güzel şirin ilçemizden çok sayıda milletvekili aday adayları çıkar. İşte öylesine hareketli siyaset yapılan bir yerdir. Önceki gün birçok dostumla konuştuktan sonra Ölüdeniz Belediyesi’nin Eski Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ile güzel bir görüşme imkanımız oldu. Kendisi sessiz görünümlü idi ama gönlünde 2015 yılında yapılacak olan CHP milletvekilliği yatıyordu.

Sayın Yılmaz’la konuşurken yine kibarlığını ve nezaket kurallarını elden bırakmıyordu. Fethiye’de siyasi havayı sordum, yine eskisi gibi olduğunu vurgulayarak bütün partilerin ilçe başkan ve yöneticilerinin her birinin ayrı ayrı bir değer olduğunu vurguladı.

Ölüdeniz Belediye Başkanlık döneminde beldesine büyük eserler kazandıran kendisi CHP’li olmasına rağmen diğer partilerden AKP İlçe Başkanı Kadir Saruhan MHP İlçe Başkanı Cengiz Çay’ın ilçe ve köylerde son derece sevilen simalar olduğunu dile getirdi. CHP İlçe Başkanı Özgür Karakullukçu Fethiye halkının çok değer verdiği bir şahsiyettir. Onun için ilçe halkı kendisini çok sevip ve sayıyor.

Keramettin Yılmaz’a kibarca bir daha soru yönelttim 2015 için ilçenizde milletvekilliği için adaylık düşünen kimler var dediğimde Sayın Yılmaz kendisi milletvekili aday adayı olacağını bildiği halde sessiz kaldı. Tabi ki aday olacak çünkü Fethiye seçmeni Keramettin Yılmaz diyor da onun için söylüyorum. AKP ve MHP’den kimler aday olabilir sorusu üzerine Keramettin Başkan, “AKP İlçe Başkanı Kadir Saruhan, MHP’den MHP İlçe Başkanı Cengiz Çay ve yine eski siyasetçilerden Süleyman Taşkın’ın isimleri dolaşmakta. O nedenle AKP’den olsun, MHP’den olsun siyasetin duayenleri olarak sevilmekteler” dedi. Bizde bu bilgileri bize veren Sayın Keramettin Yılmaz’a teşekkür eder 2015 yılındaki genel seçimlerde başarılar dileriz sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.