‘Fethiye İl Olsun’ kampanyasında 60 bin imzaya ulaşıldı

Bu haber 11 Mart 2015 - 1:34 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

ilolsunFethiye’nin il olması amacıyla başlatılan 38 sivil toplum örgütünün destek verdiği imza kampanyasına kısa sürede 60 bin kişi imza attı.

Haber Merkezi

Fethiye Belediyesi’nin önderliğinde, Fethiye’deki tüm STK’ların destekleriyle başlatılan Fethiye il olsun kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Fethiye’nin yanı sıra Ortaca, Dalaman, Çavdır, Seydikemer, Kaş, Kalkan halkının da büyük destek verdiği kampanya büyük talep görmesinden dolayı uzatıldı. Fethiye İl Olsun Hareketi, Fethiye’nin komşu ilçelerinde de, yoğun talepten dolayı stantlar açmaya karar verdi.
Fethiye Kent Konseyi Başkanı Mustafa Şıkman, “Sadece Fethiye’den değil, çevre ilçelerden ve köylerden umduğumuzun çok üstünde talepler alıyoruz. İmza kampanyası bugün son bulacaktı ancak özellikle Fethiye’nin il olmasını isteyen çevre ilçelerinden gelen taleplerden dolayı imza kampanyasını sürdürme kararı aldık. Kısa bir süre sonra Ortaca, Dalaman, Seydikemer, Çavdır, Kaş, Kalkan’da stantlar kuracağız. Çünkü bu bölgenin halkı Fethiye’nin il olmasına inanın çok daha fazla istiyor. Hatta Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Fethiye’ye çok uzak bir ilçe olmasına rağmen Fethiye’nin il olması için kampanyaya imza atarak destek verdi. Birçok ilçeden gelen bu büyük destekler bize gösteriyor ki, Fethiye’nin il olması artık çok yakın” dedi.
Fethiye İl Olsun Kampanyasına, Fethiye’de yaşamını sürdüren yabancılarda destek verdi. FETAV’daki olağan haftalık toplantılarında Fethiye’nin il olması için imza atan yabancılar, kampanyaya destek verdiklerini ifade ettiler. 1999 yılından bu yana Fethiye’de yaşadığını ifade eden George Rimmer, 16 yıldan bu yana Fethiye’nin büyük değişim ve gelişim gösterdiğini ifade etti. Fethiye’nin il olmasına büyük destek verdiğini söyleyen Rimmer, il olmasıyla birlikte Fethiye’ye çok büyük yatırımların gelebileceğini ifade etti. Fethiye’de yerleşik 7 bin 500 yabancı yaşıyor.

’82’ PLAKASI TAKILDI

İmza kampanyası yanı sıra Fethiye’nin il olması için başlatılan kampanyaya vatandaşlarda kendi araçlarının arkasına 82 F 2015 yazılı etiketler yapıştırarak destek veriyor. Özellikle Fethiye’deki ticari araç şoförlerinin büyük destek verdiği kampanya her gün daha da büyümeye devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Hüseyin TEKTAŞ 11 Mart 2015 / 12:25

HATTA İL OLMASINI BIRAKIN FETHİYE BÜYÜK ŞEHİR OLSUN MUĞLAYI DA FETHİYE YE BAĞLARSINIZ BÖYLECE SORUNU KÖKTEN HALLETMİŞ OLURSUNUZ,MUĞLALI BİRİSİ OLARAK ,TURİZM VE SERA DAN ÖNCE TÜM EĞİTİM VE SAĞLIK İHTİYAÇLARINI MUĞLA DAN KARŞILAYAN VE ŞİMDİ MUĞLAYI BİR TÜRLÜ İÇLERİNE SİNDİREMEYENLERLE BİZDE BERABER OLMAK İSTEMİYORUZ. İNANIN MÜMKÜNSE MUĞLA MERKEZİN YAVAŞ ŞEHİR OLMASINI İSTİYORUZ.

Fatih Nida 12 Mart 2015 / 22:38

Aynen katılıyorum, hatta diğer tüm ilçeler de ayrılsın, Muğla’daki tüm yabancılar kendi memleketlerine dönsün, üniversite kapatılsın, öğrenciler de ayrılsınlar, kendi yağımızla 40 yıl önceki gibi yaşayalım, biz bize; en azından daha mutlu oluruz. Yavaş şehir olalım, ama hiç kimseyi de Muğla’ya sokmayalım(!), hiç bir siyasetçiyi, hiç bir yabancıyı sınırlarımızdan içeri almayalım(!). Biz bize yeteriz. Yeter artık, çok sıkıldık! Kim nereye istiyorsa ayrılsın gitsin, sanki diğer ilçelerde bu toprakların insanı yaşıyor da!!!