Fethiye ‘de ‘Kanka Polis’ coşkusu

Bu haber 31 Ekim 2018 - 0:52 'de eklendi ve 586 kez görüntülendi.

Fethiye İlçesinde düzenlenen 3. Öğrenme Şenliğinde Kanka Polis coşkusu yaşandı.

Sultan Kocakulak

Fethiye İlçesinde düzenlenen 3. Öğrenme Şenliğinde Kanka Polis coşkusu yaşandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ülkemiz genelinde gelenekselleştirilen öğrenme şenliklerinin 3.sü Muğla’nın Fethiye İlçesi Beşkaza Meydanında düzenlendi. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü‘nün koordinesinde gerçekleştirilen şenliğe çok sayıda vatandaş katılırken, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri kendilerine tahsis edilen stantlarda vatandaşları suç ve suçlular konusunda bilgilendirdiler.

Özel olarak hazırlatılan el broşürlerini vatandaşlara takdim eden görevliler stantları gezmeye gelen çocuklar için parmak boyama ve yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirildi. Stantları gezen vatandaşlara Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal tarafından özel olarak hazırlatılan ve üzerlerinde ”Polis Dostunuz, Arkadaşınızdır” yazılı anahtarlıklar, bardak altlıkları, magnet diye tabir edilen buzdolabı süsleri hediye edildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il dışından getirtilen Kanka Polis 3. Öğrenme Şenliğine katılan çocukların büyük beğenisini toplarken, çocuklar Kanka Polis ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

3. Öğrenme Şenlikleri kapsamında emniyet görevlileri tarafından açılan stantı ziyaret eden Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi Menteşe İlçe Emniyet Müdürü aynı zamanda da Menteşe İlçe Emniyet Müdürü olan Tümer Yılmaz karşılayarak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de 3. Öğrenme Şenliklerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü‘nün vermiş oldukları desteklerden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.