Fethiye CHP’sinde Neler Oluyor?

Bu haber 17 Temmuz 2014 - 0:51 'de eklendi ve 1.035 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Fethiye CHP’sinde neler oluyor. Evet, tekrar soruyorum Fethiye CHP’sinde neler oluyor? Geçtiğimiz ay içinde Fethiye CHP İlçe Başkanı Emrah Doğu CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmıştı. Emrah Doğu’nun görevden alınışı Muğla CHP’sinde şöyle konuşuluyordu. Acaba görevden niçin alındı gibilerinden mırıldanmalar oluyordu. Aradan bir ay geçmesine rağmen hala Emrah Doğu CHP İlçe Başkanlığı’ndan şu nedenle alındı diyen bir yetkili çıkmadı.

Hadi diyelim ki, CHP Genel Merkezi bu konuda açıklama yapmayabilir ama Muğla CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk ve Fethiye İlçe Başkanlığı bir basın açıklaması ile Emrah Doğu’nun CHP İlçe Başkanlığı’ndan şu veya bu nedenle alındı diyebilirlerdi. Böylelikle de Muğla genelinde bulunan CHP’lileri bilgilendirmiş olurlardı. Ama maalesef CHP yetkilileri tarafından bu sessizlik sürmektedir.

CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk’e sesleniyorum kardeşim çıkacaksınız evet Emrah Doğu CHP ilçe başkanlığından alındı diyeceksin. Şu nedenle veya bu nedenle ki Emrah Doğu ile ilgili değişik türdeki fikir ayrılıkları olanlar birleşip her şey ortaya çıkacak, Emrah Doğu’da böylelikle şaibe altından kalkmış olacak. Hadi Fethiye İlçe Başkanı Muğla İl Başkanı bu konuda bir açıklama yapmıyorsa da Muğla’nın üç tane CHP Milletvekili var. Bu değerli milletvekillerimizde devamlı CHP Genel Merkezi ile iç içe. Bu konuda milletvekillerimizde sessiz kaldıkları için CHP’liler tarafından sızlanmalar olduğu görülüyor.

Ne oldu geçtiğimiz hafta içinde görevden alınan Emrah Doğu’nun yerine yeni bir başkan arayışı içine girildi. İki liste halinde gidilen Fethiye CHP İlçe Başkanlığı seçimine Emrah Doğu’nun destek verdiği aday Melda Gözde Hoşafçı 95 oy alırken, Ölüdeniz Eski Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve ekibinin destek verdiği aday Av. Özgür Kullukçu 140 oy alıp Fethiye CHP İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Bilindiği üzere Emrah Doğu uzun yıllardan bu yana CHP İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Hakkında olumlu ve olumsuzluk birçok yazılar çıktı. Tabi bu olumsuzlar CHP Genel Merkezine bildirildi. Durum bugüne geldi ne oldu Sayın Doğu kendisinin hazırladığı CHP delegeleri ile seçime gidildi. Destek verdiği CHP ilçe başkan adayı Melda Gözde Hoşafçı’nın seçim kaybetmesine neden oldu. Bu da Fethiye CHP’si ve Emrah Doğu adına bir mağlubiyettir diyebilirim. 258. CHP delegesi ne oldu da ani bir değişiklik yapıp fikirlerini değiştirip 140 üyesi Emrah Doğu’nun söylediği yoldan gitmeyin Karşı rakibi olan Av. Özgür Kullukçu’ya oy verdiler.

Fethiye CHP delegesinin kafasını kurcalayan ne biliyor musunuz, yazımın başında da söylediğim gibi CHP’den bir yetkili çıkıp da Emrah Doğu şu nedenle CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmıştır diye konuşmaları yok diyorum. Benim bildiğim CHP’nin bir tüzüğü vardır evet CHP İlçe Başkanı Emrah Doğu şu nedenle veya bu nedenle görevden alındı denilebilmeliydi. Maalesef hala görevden alınma ile ilgili tık bir ses yok. Bu mudur CHP tüzüğü, bu mudur örgütçülük, bu mudur CHP’li olmak bu mudur, bu mudur?

Olan oldu geriye bakmak iyi olmaz söylenecek bir laf varsa önceki yıllarda harcandığı gibi yine Emrah Doğu’nun bugünlerde harcandığını rahatsızlıkla söyleyebilirim. Muğla CHP Milletvekilleri Prof. Dr. Nurettin Demir’in divan başkanlığı yaptığı kongrede fazla partili olmasa da bir hareketlilik olduğu izlenmiş. Her iki başkan adayları da delegelerle devamlı kulis halinde görüldüyse de Keramettin Yılmaz, Ümit Yılmaz, Hasan Görken ve birçok arkadaşlarının 15 ile 20 günlerden bu yana kulis yapıp Av. Özgür Kullukçu’nun yeni CHP İlçe Başkanı seçilmesinde büyük rol oynadıkları söylendi.

Fethiye’de yapılan CHP kongresinde partinin ağır toplarından Sami Gökmen, Ali Döğerli delegelerle sık sık konuşup bilgi almaları da dikkati çeken hususlar olduğunu söylenebilir. Çünkü her iki eski parlamenter olan Sayın Gökmen ve Sayın Döğerli hala Fethiye seçmenini sevip saydığı bilgi aldığı simalardır. Ama maalesef bu ikili partinin yıpranmaması için sessiz kalmayı yeğliyorlar.

Yazımın sonunda da şöyle söyleyeceğim Emrah Doğu’yu harcadılar. Kim harcadı bilmiyorum ama harcanış şeklini yeni CHP İlçe Başkanlığı’ndan alınışını birilerinin çıkıp da söylemesinde fayda var. Aksi takdirde Muğla CHP’si de hala Emrah Doğu için bir çeşit değişik türde konuşmalar yapılmakta, bu açıklamayı CHP İl Başkanı yapamıyorsa? CHP’nin Muğla milletvekillerinin bilgilendirmesinin faydalı olacağını söylemek istiyorum. Bu vesile ile de yeni CHP İlçe Başkanı Özgür Kullukçu’yu tebrik ederken kendisine destek veren ve seçimin kazanılmasında baş mimar olarak görülen Keramettin Yılmaz, Ümit Yılmaz ve Hasan Görken’e de deneyimli politikacılar olduğunu söyleyip kutlayabilirim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.