Fethiye belediyesine afişli protesto

Bu haber 18 Temmuz 2013 - 22:16 'de eklendi ve 751 kez görüntülendi.

fetiheyikilanev123135416513213Fethiye’nin merkez mahallesi olan Kesikkapı Mahallesi’nde belediye ekiplerinin yaptıkları çalışma sonrasında bir vatandaşın kapısının önüne dökülen molozların toplanmaması üzerine vatandaş, belediyeyi “Fethiye Belediyesi Eserinle Gurur Duy” yazılı bir afişle protesto etti.
Haber Merkezi
Fethiye Belediyesi Ekipleri, Kesikkapı Mahallesi 126. sokakta gerçekleştirdikleri su borusu döşeme işinin ardından çıkan molozları Seyfi Yıldız isimli vatandaşın kapısının önüne dökünce Seyfi Yıldız isimli vatandaş evine girip çıkarken güçlük çekmesinden ve kötü bir görüntü oluşmasından dolayı tepkisini afişle gösterdi. Bu molozların kaldırılması için belediyeye müracaat ettiğini ancak kaldırılmadığını söyleyen Seyfi Yıldız; bir kartonun üzerine belediyeyi eleştiren “1000 kilometre uzaktaki park için protesto eylemi yapan yönetim 1 kilometre yanındaki eksikleri görmezden gelip, 65 gündür bu rezilliği çekmemize göz yumuyor. Diren 126 sokak. Fethiye Belediyesi Fen İşleri Eserinle Gurur Duy” yazısını yazıp bu yazıyı kapısının önünde bulunan molozların üzerine koyarak durumu protesto etti.
Molozların evinin önüne dökülmesini ve kaldırılmamasını protesto eden Seyfi Yılmaz yaptığı açıklamada; “Bundan yaklaşık üç ay kadar önce belediyenin işini yapan taşeron bir firma tarafından bu sokakta bir boru hattı çalışması gerçekleştirildi. Çalışma sonrasında bu işi yapan firma molozları getirip benim evimin kapısına yığdı. Molozların kaldırılması için firma yetkilileri ile görüştüm ama kaldırmadılar. Bunun üzerine Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne gittim hemen gelip molozu kaldıracaklarını söylediler ama halen gelip bu molozu kapımın önünden kaldıran olmadı. Ben de bu günlerde eylem ve direnişin meşhur olmasından dolayı belki bir faydası olur diye bir karton üzerine ‘Bin kilometre uzaktaki park için protesto eylemi yapan yönetim 1 kilometre yanındaki eksikleri görmezden gelip, 65 gündür bu rezilliği çekmemize göz yumuyor. Diren 126 sokak. Fethiye Belediyesi Fen İşleri eserinle gurur duy’ diye bir yazı yazdım ve bu yazıyı molozların üzerine koyarak durumu protesto etmeye karar verdim” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.