Fethiye Belediye Başkanlık Seçimi

Bu haber 06 Nisan 2014 - 19:39 'de eklendi ve 910 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK

Fethiye’de gerçekleşen yerel seçimlerde belediye başkanlığına eski MHP’li yeni DP’li olan Behçet Saatçi yüzde 34 oyla tekrar belediye başkanlığına seçildi. Fethiye İlçesinde belediye başkanlık seçimi bir hayli hareketli geçtiği de söylenilmekte. CHP’nin adayı olan Ölüdeniz eski Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz Fethiye Belediye Başkan Adayı olup yüzde 28 oyla ikinci sıraya geldi. AKP ve MHP’de ise eski ilginin olmadığı görüldü. Behçet Saatçi MHP’den DP’ye geçerek Belediye Başkan Adayı oldu. Ama oyların çoğunluğunu parti kanadı altında değil de kendi şahsi oyları ile ilçede yine ben varım diyebildi. Behçet Saatçi Fethiye İlçesinde sevilen ve sayılan bir sima oluşu nedeniyle tekrar belediye başkanlığına seçildi. Sayın Saatçi seçilmesine seçildi ama belediye meclis üyelerinin çoğunluğu CHP’den oluşmuş. Almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda DP’nin Belediye Başkanı olan Behçet Saatçi CHP’li Belediye Meclis üyeleri ile dirsek temasında bulunuyormuş. Desenize belediye başkan yardımcılığı ve encümen üyelikleri CHP’nin olacak. Onu da önümüzdeki günlerde bekleyelim görelim. Sayın Saatçi ilk toplantısını yapmadan önce şöyle bir konuşma yapmış. Fethiye İlçesinin güzelliği ve onarımı için yapılması gereken ne varsa hepsi bizim tarafımızdan gerçekleşecektir demiş. İlçede şunu da unutmayalım. Bazı DP’liler hala partilerine küskünlermiş. Ve o nedenle de oy vermemişler. Nedeni de Sayın Saatçi MHP’den DP’ye geçtiği sıralarda DP’nin kurmaylarının hiçbirine bilgi verilmemiş. Fethiye’nin DP’li Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin ezeli rakipleri AKP ve MHP adayları değil de CHP adayı Keramettin Yılmaz olmuş. Sayın Yılmaz’da İlçe ve köylerde sevilen renkli bir simaymış.
Hele Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yapmış olduğu dönemlerde beldesine verdiği hizmetler unutulmamış. Tıpkı Behçet Saatçi başkan gibi. CHP’nin Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz her nedense belediye başkanı olamadı. Ama almış olduğu yüzde 28 oylarla her kesimi şaşırttı. Hatta çok sayıda Fethiye seçmeni CHP’nin Belediye Başkan adayı Keramettin Yılmaz’ın CHP’den Belediye Başkanı seçileceğini bile söylemişlerdi.
Evet, Fethiye İlçesinde kıran kırana bir seçim yaşandı. Her iki başkan adayları gitmiş oldukları toplantılarda ilginin en büyüğünü görmüşler. Sayın Saatçi’nin almış olduğu oylar milliyetçiliğinden kaynaklanıyor. Sayın Yılmaz’ın da almış olduğu oylarda İlçede CHP’nin büyük bir atak yapması ve güzel çalışma içine girilmesi en önemlisi ise Keramettin Yılmaz’ın insanlara karşı sevgi saygının yanı sıra güler yüzlülüğünden kaynaklanıyor. İşte Fethiye seçimi böyle oldu. Behçet Saatçi’de Fethiye’de DP’nin Belediye Başkanı oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.