Fet­hi­ye ve Ölü­de­niz jan­dar­ma­sın­dan tom­ba­la bas­kı­nı

Bu haber 05 Mart 2017 - 23:51 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi.

Fet­hi­ye il­çe­sin­de jan­dar­ma ta­ra­fın­dan ya­pı­lan bas­kın­da tom­ba­la oy­na­dı­ğı tes­pit edi­len 57 kişi ve tom­ba­la oy­na­tan 9 kişi hak­kın­da yasal işlem ya­pıl­dı.

Ölü­de­niz Ma­hal­le­sin­de bu­lu­nan bir der­ne­ği adı al­tın­da kumar oy­na­tıl­dı­ğı bil­gi­si­ne ula­şan Fet­hi­ye İlçe Jan­dar­ma Ko­mu­tan­lı­ğı İstih­ba­rat bi­ri­mi ile Ölü­de­niz Ka­ra­kol Ko­mu­tan­lı­ğı­na bağlı ekip­ler, Cum­hu­ri­yet Sav­cı­lı­ğın­dan al­dı­ğı arama ka­ra­rı ile iş ye­ri­ne bas­kın yaptı. Bas­kı­na Mo­to­ri­ze Asa­yiş ekip­le­ri, tra­fik timi, is­tih­ba­rat ekip­le­ri ve ölü­de­niz jan­dar­ma ekip­le­ri ka­tıl­dı. Ope­ras­yon­da tom­ba­la oyu­nun­da kul­la­nı­lan tom­ba­la ma­ki­ne­si, pul­lar, gö­rün­tü ci­haz­la­rı ve ses ci­haz­la­rı­na el koyan ekip­ler, ‘tom­ba­la’ oy­nan­dı­ğı tes­pit etti. Tom­ba­la bas­kı­nın­da kumar oy­na­dık­la­rı tes­pit edi­len 57 kişi hak­kın­da Ka­ba­hat­ler Ka­nu­nu kap­sa­mın­da 220 TL para ce­za­sı ke­sil­di. 9 kişi için­de ‘Kumar oy­nat­mak, kumar oy­nan­ma­sı için yer temin etmek’ suç­la­ma­sı ile adli işlem baş­la­tıl­dı. Şa­hıs­lar jan­dar­ma­da­ki iş­lem­le­ri­nin ar­dın­dan ser­best bı­ra­kıl­dı.(İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.