“Festivali Hisset” projesi öğrencilerinden ziyaret

Bu haber 17 Mayıs 2013 - 18:59 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.

festivalihisset123132165419 Mayıs Gençlik haftası kapsamında 20 farklı ülkeden 30 yabancı genç Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.
Haber Merkezi
Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans’ın desteklediği, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği “Festivali Hisset” isimli proje ile 20 farklı ülkeden 30 öğrenci Muğla Belediyesi’ni ziyaret etti.
Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Ülkelerin birbirini tanıması, kültürlerin kaynaşması için öğrenciler birer aracıdır.19 Mayıs ve Gençlik haftası coşkusunu tüm ülke olarak yaşarken, aramızda farklı ülkelerden gençler olması bizi gururlandırdı.” dedi.
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker; “ Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gençlerimizin Muğla’yı tanıması için Muğla’ya hizmet eden kurumları ziyaret ediyoruz.” dedi.
Gençlik Haftasını uluslararası boyutta kutlamak ve çeşitli etkinliklerde bulunmak için 7 Mayıs-7 Haziran arasında Muğla’da olacak olan öğrenciler, Türk Halk Oyunları oynayacak, Türk müzikleri ve kendi ülkelerinin kültürlerinden şarkılar söyleyecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.