FESTİVALDE TANGO RÜZGARI

Bu haber 04 Ağustos 2014 - 0:03 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

FETSTANGO12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin “Tango’s” isimli gösterisi, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde sahne aldı.

Haber Merkezi
Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Deniz Bank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen 12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sergilediği “Tango’s” isimli gösteri sanatseverlere hareketli ve heyecanlı bir gece yaşattı. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde, üç perde şeklinde sunulan 5 Tango’s, Bolero ve Entre Dos Aguas adlı temsiller sanatseverlerden tam not aldı. 5 Tango’s’un kareografisini Hans Van Manen, Bolero’nun Uğur Seyrek ve Entre Dos Aguas’ın kareografisini ise Robert North’un yaptığı belirtilirken müziklerinin ise Astor Piazzolia tarafından yapıldığı öğrenildi.
Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen festivalde sahne alan Tango’s temsilini; Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, gazeteci Nebil Özgentürk’ün de aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin sanatsever izledi.
12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 5 ve 6 Ağustos’ta sergilenecek Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu’nun “Kamelyalı Kadın”ı ile sona erecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.