Fenerbahçe’nin Yaptığını Yapamamak!

Bu haber 05 Haziran 2018 - 0:48 'de eklendi ve 2.098 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Siz hiç ne yapıyorsa, o yaptığını tam da zirvede bırakıp, toplum içinde başı dik, mutlu, gururlu dolaşan insanlar gördünüz mü?

Ben maalesef göremedim.

En tazesinden MUTSO eski başkanı Bülent Karakuş örnek olabilir. Odanın yarısından fazlasının katılmadığı, ilgi göstermediği oylama sonucu meşruluğu tartışılır bir seçimle geçen Nisan ayında MUTSO Başkanlığına seçilen Karakuş’un o koltuğu bırakmaya hiç niyeti yoktu.

Rabbim kime acıdıysa, Karakuş’a mı, Muğla’ya mı bilmiyoruz önüne milletvekili adaylığını çıkardı. Adaylık için MUTSO Başkanlığı’ndan istifa eden Karakuş sıralamaya da giremedi ve ortada kaldı…

Bir veda konuşması bile yapamadı…

AK Pati’de MKYK Üyesi sıfatını taşıyor, ama AK Parti’de bile takan yok. Bıktırmamak, yormamak, tadında bırakmak lazım…

xx        xx        xx

Veda konuşması Aziz Yıldırım’a da nasip olmadı!

Aziz Yıldırım, “Bir gün herkes FB’li olacak” demişti. Yıldırım bunu giderayak başardı. Bakıyorum, pazar günü herkes FB’li olmuş…

Rabbim nelere kadir…

Önceki gün gerçekleşen kongrede ilk sandık sonuçlarının ardından stadı terk eden Aziz Yıldırım, Ali Koç‘un “Veda konuşması yapmadan gitme.” teklifine “Gerek yok, zaten beni de istemiyorlar.” yanıtını verdi.

İstenmemek, ne kadar kötü… İstenmemekle karşılaşmamak için 20 yıl beklememek gerekiyor.

Bekleyince sonuç kaçınılmaz oluyor. Kullanılan 20 bin 736 oyun 16 bin 90‘ını Ali Koç alırken, Başkan Aziz Yıldırım 4 bin 646 oyda kalıyor…

Sonra da “Zaten beni de istemiyorlar” diyor. Keşke kendini “istenmiyor” duruma getirmeseydin. İstenirken vedalaşabilseydin… 20 yıl o kulübün başında oturan insan bunu sezebilmeli değil mi?

xx        xx        xx

Osman Gürün mülga Muğla Belediye Başkanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda başkanlık koltuğuna neredeyse 20 yıldır oturuyor.

O’nun zamanı da geldi geçiyor. İstenmiyor…

Ama Muğla’nın “CHP’li yapısını” istismar etmeye devam ediyor.

Merak etmeyin, Aziz Yıldırım’ın başına gelen O’nun başına da gelebilir!

Benim anlayamadığım Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un kaybeden listede yer alması.

Sen Bodrum Belediye Başkanısın. Önünde çok önemli bir seçim var. Senin Fenerbahçe kongresinde ne işin var? Git oyunu kullan… Kaybeden listede neden yer alıyorsun?

Aziz Yıldırım ile O’nun listesinde yer alan Mehmet Kocadon da kaybetti.

Hadi Aziz Yıldırımistenmediğini” hissedememiş, kaç yıllık siyasetçi olarak sen nasıl hissedemedin? Kocadon’un önümüzdeki yerel seçimler ile ilgili hisleri de böyleyse yandı…

xx        xx        xx

Pazar günü Aziz Yıldırım’ın hüsranı, Ali Koç’un zaferi ile sonuçlanan kongrenin ardından sosyal medyada CHP’lilerden de “yerel kurmaylarına” uyarılar yükseldi:

Gitmezseniz, Aziz Yıldırım gibi gönderilirsiniz..

Uyarı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat olmak üzere CHP’li Belediye Başkanlarına

Uyarılardan birinde Hüseyin Anıl şöyle diyordu:

FB Başkanını ve yöneticilerini, 21.500 FB üyesinin statta oy kullanmasıyla seçti. Tebriklerim ve başarı dileklerim Ali Koç ve ekibine gitsin.

Muğla CHP’de ise, Muğla Milletvekili adaylarını üç dönemdir, Muğla Oligarşisi’nin patronları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat belirliyor. Bu da hepimize kapak olsun.

xx        xx        xx

Gerçekten ilginç. 21 bin 500 üyesi ile Fenerbahçe Kulübü bir günde seçim yapabiliyor da, CHP Muğla’da 36 bin üyesi ile bir günde bir milletvekili adayı önseçimi yapamıyor mu?

Biliyorum şimdi “36 bin 21 binden büyük” diyenler olacaktır. Elbette büyük. Hem de çok büyük.

Tabi bu parti üyelerle önseçim yapmayı unuttu!

CHP Muğla’da üyelerle önseçim yaptı mı, her ilçede üyesinin önüne sandık koyardı…

13 ilçeye böldünüz mü, kimi ilçeye bin, kimi ilçeye 3 bin, kimi ilçeye 5 bin üye düşer.

Niyet meselesi… 21 bin kişiye tek merkezde oy kullandırılabiliyorsa, 36 bin kişi 13 ilçede rahatlıkla oy kullanabilir…

İlçe yönetimlerinde bisküvi kutuları ile milletvekili adayı sıralaması yaptırıyorsunuz, ilçe başkanlarınızı kurşun asker sandığınız için istediğiniz sonucun çıkacağını düşünüyorsunuz, ama Aziz Yıldırım gibi işbaşına getirdiğiniz yönetimleri bile hissedemiyorsunuz.

Bisküvi kutularından çıkan listeyi de Ankara yolunda değiştiriyorsunuz.

Nereye kadar, nereye payidar?

xx        xx        xx

Sosyal medya kullanıcılarından Egemen Balaban da şöyle demiş:

T.C. Anayasa’sına hiç bir kurumun başkanı iki dönemden fazla seçilemez maddesini koysak ülke Dünya’nın cenneti olacak!

Katılmamak mümkün mü? Doğru tespit…

Bu millet, bu memleket ne çekiyorsa oturup kalkmayanlardan çekiyor.

Şöyle bir çevrenize, meslek odalarında, STK’larda görev yapanlara bakın.

En az görevde olanları biz gazetecilerin meslek örgütlerinin başında olanlar…

İnsanın sevinesi, gururlanası geliyor, ama…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri bir “ortak genel kurulda” birleşmeyi akıl edemiyorlar. İnsanın aklına iyi şeyler gelmiyor. İster istemez, “Başkanların koltuklarını bırakmaya niyetleri yok” diye düşünüyorsunuz.

Ancak her iki başkana da kızamıyorsunuz… Çünkü önce böyle başa böyle tarak olur diyorsunuz. Sonra da “Ne yapsınlar önlerinde doğru örnek yok” diye ekliyorsunuz…

xx        xx        xx

Muğla Sinema ve Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Günay da o gün özetle “Bir liderin miadı en fazla 12 sene. Daha fazla kalmakta inat eden hırslı yöneticiler hiç hoş olmayan bir yolla gönderiliyor. Bu hep böyle olmuştur. İstenmediğini çok net anladığı halde o muhteşem güçlere kadir koltuğunu ısrarla bırakmak istemeyenlerle doludur tarih. Daha ne bekliyorsunuz? Tam zirvedeyken emekli olup neden sokakta gururla yürümeyi tercih etmediniz ki? Neden herkesin sizi parmakla gösterip, işte her şey bu adam sayesinde bu kadar güzel dedirtmeyi tercih etmediniz?” dedi o gün…

Haksız değil… Bakalım kendisi derneğin başında ne kadar kalacak?

Pili biten gidiyor…

xx        xx        xx

ERDOĞAN YARIN MUĞLA’DA

Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da…

Emniyet Müdürlüğü’nün arkasındaki alanda Muğlalılara seslenecek. Dün Muğla’da Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik’in Ormanspor ile ilgili tasarrufu tartışılıyordu. Bölge Müdürü Çelik kulübü Orman’a ait mekandan atmış. Kim haklı, kim haksız bilmiyoruz. Meslektaşlarımıza göre Müdür Çelik’in pili bitmiş… Bakalım yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşurken, Ormanspor pankartı açılacak mı? Ki Yusuf Kayacık da sosyal medya hesabından “Yettin gari Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, pılını pırtını topla ve defol git bu şehirden…” diyordu…

Bir Beşiktaşlı olarak Fenerbahçelileri kutluyorum.

——————————                                                      ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: Ey İnsan! Kaf Dağı kadar yüksekte olsan da, kefene sığacak kadar küçüksün. Unutma her şeyin bir hesabı var; üzdüğün kadar üzülürsün.(Mevlana)

ÇİVİ

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım kaybetmiş. Yıldırım’ın listesinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da varmış.

Beni Bi Gülmek Aldı:))))

——————————————————————————————————————-

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
günaydın 05 Haziran 2018 / 12:26

Sayın Murat Günay 12 yılı nasıl bulmuş acaba 6 değil 9 değilde neden 12

Nilgün AÇIK ÖNKAŞ 06 Haziran 2018 / 20:56

“Fenerbahçe’nin yaptığını yapmamak” yazınız taktire şayan fakat bazı durumlar var ki yılla alakalı değil, kişiliğinizle alakalı değil, ne kadar iyi insan olduğunuzun bilinmemesi ile alakalı değil. İstenmemeniz diye bir bir şey de yok aslında çıkarlar dünyasında sizi önlerinde engel olarak görmeleri aslında engel de değilsiniz. Siz A KİŞİSİ OLDUĞUNUZ İÇİN İSTENMİYOR DEĞİLSİNİZ, B de olsanız istenmeyeceksiniz C de olsanız istenmeyeceksiniz çünkü çok başka hesaplar dönüyor, Bizans oyunları oynanıyor, bunu göz ardı etmeyin derim yine naçizane öneri.