Fener alayına binler katıldı « Hamle Gazetesi

Fener alayına binler katıldı

Bu haber 21 Mayıs 2015 - 1:33 'de eklendi ve 868 kez görüntülendi.

 

19mayis19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Muğla’da “Fener Alayı Yürüyüşü” düzenlendi. Muğla’da Cumhuriyet Meydanı’ndan Türk bayrakları ve meşaleler ile başlayan fener alayı ve yürüyüş, Recai Güreli Caddesi, Kız Meslek Lisesi önünden devam ederek Atatürk Anıtı’nda sona erdi.

Mert Can Kaymak

Muğla Büyükşehir Belediyesince düzenlenen etkinliğe katılanlar yaklaşık 2 kilometre boyunca ellerindeki fenerler ve Türk bayrakları ile yürüdü.

Yürüyüş sonunda vatandaşların bayramını kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi 96 yıl önce Samsun’dan başlattığını ve bu önemli tarihi çok güvendiği gençlere bayram olarak miras bıraktığını söyledi.

Gürün, Muğla’nın barış ve sevgi şehri olarak örnek bir kent olduğunu belirterek, “Ülke olarak gurur ve kıvançla kutladığımız ulusal bayramlarımızın her biri tarihteki yeri ve önemiyle bir ulusun mücadelesini, özgürlüğünü, zaferlerini içerir” dedi.

Yüksek Sadakat’ten konser

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüşün ardından Yüksek Sadakat akustik, rock grubu Cumhuriyet Meydanı’nda 2 bin kişinin katılımı ile muhteşem bir konser verdi.

Muğla Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında konser veren akustik, rock grubu Yüksek Sadakat büyük ilgi gördü. Konsere katılan yaklaşık iki bin kişi gönüllerince eğlenirken unutulmaz bir gece yaşadı.

Grubun solisti Selçuk Sami Cingi, gece boyunca geçmiş albümlerinden ‘Belki üstümüzden bir kuş geçer’, ‘Aşk Toprağı’, ‘Kafile’, ‘Haydi Gel İçelim’ gibi dillerden düşmeyen şarkılarını zaman zaman hayranlarıyla birlikte söyledi. Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konsere her yaş gurubundan pek çok vatandaş da katıldı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Yüksek Sadakat sahne performansıyla göz doldurdu. Enerjisi ve şarkılarıyla hayranlarının büyük beğenisini toplayan Yüksek Sadakat grubunun konserinde doyasıya eğlenen üniversite öğrencileri, konserden çok memnun kaldıklarını söyledi. Gece yarısına kadar devam eğlence sonunda gençler yine şarkılar ve marşlar söyleyerek dağıldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.