Felçli anneye Kaymakam sahip çıktı

Bu haber 19 Ocak 2014 - 18:27 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

felclianne65165615Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, kızı ve damadı tarafından kaderine terk edilen felçli kadına sahip çıktı.
Haber Merkezi
Ortaca ilçesinde kızı ve damadı tarafından komşusuna bırakılan felçli anne Zeynep Göktaş’a Kaymakam Hüseyin Yılmaz sahip çıktı. Olayın gazetelerde yer almasının ardından Kaymakam Yılmaz, felçli annenin çocuklarının bulunması için Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere talimat verdi.
Ortaca’da faaliyet gösteren özel bir şirkette iş bulan A.Ç, yaklaşık 8 ay önce eşi Ö.Ç, kızı ve 58 yaşındaki felçli kayınvalidesi Zeynep Göktaş ile birlikte Ortaca’ya yerleşti. Yaklaşık 1 ay sonra hurdacılık yapan komşuları Şevki Erdoğan’ın kapısını çalan Ö.Ç ve eşi, doktora gideceklerini belirterek hurdacı komşularından tekrar eve dönünceye kadar felçli annelerine göz kulak olmasını istedi. Birkaç gün sonra yeniden doktora gitme iddiasıyla felçli annelerini yeniden hurdacıya bırakan aileden, geçen 7 aya rağmen bir daha haber alınamamıştı.
Olayın gazetelere yansımasının ardından Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, devreye girdi. Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere talimat veren Yılmaz, ortadan kaybolan ailenin bulunması ve olayın tüm yönleriyle aydınlatılmasını istedi. Göktaş’ın incelenen nüfus kayıt örneğinden 2 erken ve 4 kız çocuğu annesi olduğu ve çocuklarıyla iletişim sağlanmaya çalışıldığı bildirildi.
Bu arada ortadan kaybolmadan önce emekli etmek için hurdacı Şevki Erdoğan’dan kimlik ve sigorta numarasını alan Ö.Ç. ve kocası A.Ç’nin evrakları dolandırıcılık olayında kullanma ihtimaline karşılık da ayrı bir inceleme başlatıldı. Erdoğan’a ait bilgilerle Vergi Dairesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı araştırılıyor.
Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz; “Sosyal Yardımlaşma Vakfı ekibi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğini harekete geçirdik. Gerekli incelemeler yapılmaya başlandı. İlk tespitlerimize göre felçli kadın Zeynep Göktaş’ın 2 oğlu ile 4 kızının olduğunu tespit ettik. Kendileri ile iletişim sağlamaya çalışıyoruz. Bizi düşündüren A.Ç’nin nüfus kayıtlarında bekar olarak gözükmesidir. Gerekli çalışmaları başlattık. Umarız ki işin içinde dolandırıcılık olayı çıkmasın” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.