Farklılıklar güzellikleri meydana getirir

Bu haber 21 Mayıs 2015 - 1:40 'de eklendi ve 688 kez görüntülendi.

faerklili‘Anadolu’dan Muğla’ya Kültür Adımları Projesi’ kapsamında Muğla’ya gelen Burdur, Diyarbakır, Ankara, Bitlis, Gürcistan, İstanbul ve Balıkesir halk oyunları ekipleri Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.
Haber Merkezi
‘Anadolu’dan Muğla’ya Kültür Adımları Projesi’ kapsamında Muğla’ya gelen Burdur, Diyarbakır, Ankara, Bitlis, Gürcistan, İstanbul ve Balıkesir halk oyunları ekipleri Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.
Muğla Anadolu Lisesi öğretmeni Ertan Bekar’ın koordinatörlüğünü yaptığı projeyi Muğla Sanat Merkezi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından destekleniyor.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Çiçek, “Gençlik, bulunduğu her ortama enerji verir, dinamizm katar. Ülkemizin farklı bölgelerinden gençlerimizin bu proje vesilesiyle bir araya gelmesi toplumsal birlikteliğimiz için çok önemlidir. Farklılıkların buluşması güzellikleri meydana getirmiştir. Coğrafi olarak uzak illerimizin bu proje çerçevesinde ilimizi ziyareti sayesinde Muğlalı hemşerilerimiz farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. Bu etkinliği destekleyen ve bu projede emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Muğla Sanat Merkezi’nin sahibi Yaşar İli ise: “Bu proje ile Anadolu’nun her bölgesinden farklı kültürleri bir araya getirmeyi hedefledik.” dedi.
Bir süre halk oyunları ekipleriyle sohbet eden Vali Çiçek’e her ekip yörelerine özgü ürünleri takdim ederken, Vali Çiçek de ekiplere Muğla’ya özgü yöresel ürünleri hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.