EXPO 2017 Kazakistan’ın bağımsızlık tarihinde yeni adım

Bu haber 19 Haziran 2017 - 1:15 'de eklendi ve 410 kez görüntülendi.

10 Haziran ile 10 Eylül 2017 tarihleri arası Kazakistan Cumhuriyeti’nin başkenti Astana’da en yeni bilimsel ve teknik eserler sergilenecek ve katılımcı ülkelerin tarihi, gelenekleri ve medeniyeti tanıtılacak.

Haber Merkezi

Kazakistan’ın bağımsızlığından bu yana uluslararası sahnedeki en önemli ve büyük başarılarından birisidir. 10 Haziran ile 10 Eylül 2017 tarihleri arası Kazakistan Cumhuriyeti’nin başkenti Astana’da en yeni bilimsel ve teknik eserler sergilenecek ve katılımcı ülkelerin tarihi, gelenekleri ve medeniyeti tanıtılacak.

EXPO 2017’nin temel konusu  “Gelecek Enerjisi”dir. Fuara beş milyon civarında katılımcının olacağı ve bunun 3 milyonunun yurt dışından katılması beklenmektedir. Fuar 175 hektarlık alana kurulacak ve bunun 25 hektarlık alanında yeşil ekonomi yapıları, akıllı elektrik hatları, yenilebilir enerji kaynaklarına sahip binalar da dahil olmak üzere 100’den fazla ülkenin uluslararası standı yer alacak. Fuarın düzenlenmesine büyük katkı sağlayan, Kazakistan Cumhurbaşkanı N. Nazarbayev; enerji ve çevre stratejisinin “yeşil köprü” ve “yeşil gelişme” programlarıyla doğrudan bağlı olduğunu beyan etmiştir.

Çevre sağlığı, toprak verimliliği, enerji tasarrufu, kaynak tasarrufu, atıkların kullanılması, sağlık ve çalışma şartlarının iyileştirilmesini amaçlayan EXPO 2017, Kazakistan’ın dünya sahnesindeki tanınırlığını ve turizm açısından çekiciliğini artırmaya, Kazak halkının misafirperverliğini göstermede büyük katkı sağlayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.