EXPO 2016 Antalya Etkinlik Tırı Muğla’dan geçti

Bu haber 11 Temmuz 2016 - 0:06 'de eklendi ve 737 kez görüntülendi.

arac

EXPO 2016 Antalya Etkinlik Tırı Muğla’dan geçti

EXPO 2016 Antalya projesinin ‘Etkinlik Yolda’ tırı Muğla’dan geçti. Menteşe Eski Garaj alanında bulunan Etkinlik Yolda tırı 2 gün boyunca vatandaşlara EXPO 2016 Antalya’yı tanıttı.

Hafize Ataseven

EXPO 2016 Antalya projesinin ‘Etkinlik Yolda’ tırı Muğla’dan geçti. 23 Nisan tarihinde başlayan ve 30 Ekim tarihinde son bulacak olan EXPO 2016 Antalya projesinin “Etkinlik Yolda “tırı Muğla’ya geldi. Menteşe Eski Garaj alanında bulunan Etkinlik Yolda tırı 2 gün boyunca vatandaşlara EXPO 2016 Antalya’yı tanıttı. İçerisinde 270 derece ekranı ve 140 kişilik koltuğu ile mobil sinema ve konferans salonu özelliğindeki tırda, özellikle çocuklara ve ailelere EXPO Antalya 2016 tanıtım filmi izlettirildi. “Çiçek ve Çocuk” temalı proje “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya”  ve “Geleceği Yeşertmek” sloganıyla yola çıkarak Türkiye’nin 60 ilini gezecek. Etkinlik Yolda tırının Proje koordinatörü Burak Uzun konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“EXPO 2016 Antalya kapsamında yürütülen, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık himayesinde “Etkinlik Yolda” isimli Avrupa’nın ilk mobil konferans salonuyla birlikte il il gezerek Muğla’ya kadar geldik. Burada 2 gün boyunca çocuklara, gençlere ve ailelere EXPO 2016 Antalya’yı tanıtmaya çalıştık. Tırımız gezici bir sinema ve konferans salonu. İçeride 140 kişiye aynı anda tanıtım filmimizi izletebiliyoruz. Ayrıca çocuklar için doğa ve çevre sevgisini desteklemek adına bitki ve çiçek dikim kitleri hediye ediyoruz. Bir sonraki durağımız ise Denizli ve 30 Ekim 2016 tarihine kadar gezmeye devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı EXPO 2016 Antalya’yı görmeye ve destek olmaya davet ediyoruz” Dedi.

EXPO 2016 Antalya, sayısız kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yanı sıra ulusal ve uluslararası konferanslar, paneller, toplantılar ve seminerlere ev sahipliği yapacak. Uluslararası Bahçecilik EXPO ‘su ilan edilen 112 hektarlık alana inşa edilen dev proje EXPO  sona erdikten sonra da hizmete devam edecek.”

Muğla’nın menteşe İlçesi’nde iki gün kalan tır Denizli’ye doğru gitmek üzere yola çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.